Komentarze (181)
Jak wyprzedzać rowerzystę?
Zaloguj się lub komentuj jako gość
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • Gość: gość

  Oceniono 3 razy 1

  Zrób 2-3 metry odstępu i zwolnij, czyli przekrocz linię i jedź wolniutko po pasie dla samochodów jadących w przeciwnym kierunku? Kogoś tu po - e - bało?

 • 0

  jeżdże rowerem od 1965roku..trzy razy miałem problemy-1 raz odkręciło się dynamo przy przednich widełkach i wpadło w szprychy-koziołkowanie,potłuczenia.drugi raz-na rondzie mogilskim(kraków) ciężarówka tak scięła zakręt,wyprzedzając mnie,że gdyby nie moja ucieczka na chodnik,byłbym pod tylnym kołem.trzeci raz-kierowca dostawczaka zajechał mi drogę przy jego skręcie i walnąłem w maskę-upadek,stłuczenie obojczyka..dzisiaj,gdy mam 70 lat-też jeżdżę-gdy jest chodnik a nie ma ścieżki rowerowej,jadę chodnikiem...oczywiście, jeżdżę powoli.Unikam kolizji ,czego i innym rowerzystom zyczę..i jeszcze jedno-zdejmujcie słuchawki z uszu,dla swojego i przechodniów bezpieczeństwa..

 • js08836

  Oceniono 2 razy 0

  A jak wyprzedzić rowerzystę, gdy jest linia ciągła na długości np. 100 m., a rowerzysta jedzie 10 -15 km/godz. ? Na dokładkę jedzie ok. 1 m. od krawężnika, i nie możliwości go wyprzedzenia nie najeżdżając na linią ciągłą ? Grozi mandatem. A więc jadę jak muł, a za mną 20 aut.

 • bmarten

  Oceniono 4 razy 0

  Nieprawda, że rowerzysta to taki sam uczestnik drogi, jak inni. Po pierwsze idiota-ustawodawca dopuścił go do poruszania się po jezdniach BEZ żadnych uprawnień i umiejętności - co już samo w sobie stwarza ogromne bierne niebezpieczeństwo. Po drugie, 99% rowerów nie posiada wyposażenia wymaganego przepisami. A w tym wyposażeniu znów idiota-ustawodawca nie wymaga lusterka wstecznego, co jest skrajnie niebezpieczne.

 • Oceniono 8 razy 0

  Kilka spraw. 1 oc od rowerzystow . 2. Obowiazek znajomosci kodrksu drogowego dla rowerzystow.3 jazda ścieżka rowerowa na drodze gdzie taki istnieją 4 jazda rowerzysty przy prawej krawędzi jezdni 5 oświetlenie rowerów nie tylko odblaski ale również światła 6 karanie rowerzystow za jazdę po przejściach dla pieszych 7 obowiązek dla rowerzysty zwolnienia przed wjazdem na przejazd ścieżka rowerowa wzdłuż przejścia dla pieszych czy przechodzących przez jezdnię 8 zwracanie szczególnej uwagi na znaki drogowe kończące drogę rowerową. Występują przed przejściem dla pieszych .... oraz kolejne ZAKAZ JAZDY PO CHODNIKU ROWEREM ??????. Wtedy zachowany szczególną uwagę przy wyprzedzaniu.

 • po_co_mi_konto

  Oceniono 2 razy 0

  "a już na pewno sprawimy, że ta osoba poczuje się bardzo niekomfortowo"

  A kogo to w Polsce obchodzi? Ważne, że ja mam komfort.

 • Vazquez Qqrun

  Oceniono 10 razy 0

  Od jakiegoś czasu w mieście św. Wie"rz"y stoją przy skrzyżowaniach policjanci z notesami. Zauważyłem, że nie reagują na rowery jeżdżące po przejściach dla pieszych. Jest ogólne przyzwolenie na traktowanie rowerów jak pojazdy uprzywilejowane. Na marginesie, moda na skutery lekko już minęła, z rowerami będzie podobnie. Taki klimat. Oby do zimy!

 • Gość: szaolin

  Oceniono 14 razy 0

  Akademickie dyskusje ciepłych kluch w rurkach, którzy nie podciągną się na drążku, nie zrobią pompki, etc. Wieki temu jeździłem rowerem po drogach wojewódzkich, non stop jakiś tir mnie wyprzedzał mając 90 km/h i podmuch, owszem, był; ale żeby kierwonicy w rowerze nie utrzymać? Bez jaj, to trzeba mieć zaawansowany artretyzm i 90 lat. No, ale jak patrzę na współczesnych "mężczyzn" .... 185 cm wzrostu, 70 kg wagi i rozmiar M. Dziżas .....

 • zgryz3

  Oceniono 1 raz -1

  Jeżdżę rowerem turystycznie przez okrągły rok, jeśli są warunki. Zdarzają mi się przypadki, że blaszakowa g ó w n i a r z e r i a wyprzedza mnie w odległości 30 cm. Wyprzedzanie na trzeciego to niemal u smarków norma.

 • grab31

  Oceniono 11 razy -1

  szkoda, że autor nie pisze jak bezpiecznie jeździć rowerem.... bezpiecznie dla samochodów również!!

 • kac

  Oceniono 29 razy -1

  Odpowiedź jest prosta - nie da się ich bezpiecznie wyprzedzać. Nie da się bezpiecznie wyprzedzać osoby, która nie ma zielonego pojęcia o przepisach ruchu drogowego a do tego może być bezkarnie po piwku.... taka jest prawda.

 • j_p_salomonczyk

  Oceniono 31 razy -1

  Rowerzyści mają Kodeks Drogowy za nic. Nawet go nie znają. Jeśli Kodeks mówi o minimalnym odstępie jednego metra to powinien On dotyczyć także rowerzystów, którzy mają zwyczaj przeciskania się "na włos" między samochodami stojącymi w korku. Poza tym rowerzyści powinni mieć numery rejestracyjne, płacić podatek drogowy i obowiązkowe OC i zdawać egzamin ze znajomości Kodeksu Drogowego. Jazda ze słuchawkami na uszach i używanie w czasie jazdy smartfona winno skutkować rekwizycją roweru. Piszę to jako kierowca i rowerzysta!

 • bitches_brew

  Oceniono 2 razy -2

  Pozdrawiam łajzę z dostawczaka o nr rej DW4W652, która potrąciła mnie lusterkiem.

 • liczbynieklamia

  Oceniono 35 razy -3

  Odstęp jednego metra jest całkowicie wystarczający przy trzeźwym, myślącym rowerzyście jadącym po drodze w dobrym stanie. Niestety taka kombinacja występuje niezwykle rzadko.

 • Gość: Gość Darek

  Oceniono 6 razy -4

  2-3 metry odstępu SUPER jak będę wyprzedzał rowerzystę z takim podstępem to mogę mieć czołówkę albo obrysówkę ale kogo to obchodzi ważne że rowerzysta przeżyje.

 • jarsons70

  Oceniono 10 razy -4

  Droga ma 6m Jeden rowerzysta jedzie 1 m od pobocza, drugi równolegle 3 m. Jak bezpiecznie taki tandem minąć/wyprzedzić? Teraz rowerzystom wolno jeździć równolegle, o ile pozwalają na to warunki ruchu. Oczywiście pozwalają zawsze, najmniejszej chęci zjechania. Sytuacja z wczoraj, t.j. 17.06.2018. Rozumiem, że samochód powinien w takiej sytuacji zjechać na pobocze i poczekac, aż rowerzyści oddalą się na bezpieczną odległość, ewentualnie szukać objazdu?

 • js08836

  Oceniono 28 razy -4

  A co zrobić, gdy gamoń jedzie na rowerku 10 km/godz., a wyprzedzić nie sposób bo linia ciągła ? Jedzie taka oferma 1 metr od krawężnika i co mu zrobisz ? Wyprzedzić się nie da, a za mną sznur aut jadących 10 km/godz. Koło mojego domu za płotem jest ścieżka rowerowa i razem z chodnikiem ma ok. 3 m., a i tak rowerzyści jeżdżą po ulicy i mają w nosie, że równolegle biegnie ścieżka dla rowerów. Rowerzyści, to zmora ulic. Co prawda są i rowerzyści, którzy myślą bo pewnie są i kierowcami aut, i wiedzą o co chodzi.

 • Gość: Paweł

  Oceniono 25 razy -5

  Nie chce mówić co myślę o autorze.
  Ile ma w Polsce standardowa szerokość pasa na drodze jednojezdniowej, dwukierunkowej? Nawet przy założeniu, że rowerzysta jedzie w miarę blisko prawej krawędzi jezdni, to czy do drugiego pasa jest chociażby 2 metry? A co z rowerzystami, którzy jadą obok siebie, bo wolno? Nie mam nic przeciwko, ale 2m od nich, to już chyba całkiem inna droga

 • Achim Weber

  Oceniono 14 razy -6

  obiektywnie patrząc rowerzyści to najbardziej dyskryminowana grupa społeczna. Ci co tworzyli przepisy i budują bublowate drogi dla rowerów najwyraźniej nienawidzą rowerzystów i życzą im wypadków. Władzy chyba zależy żeby każdy bez wyjątku jeździł wyłącznnie samochodem

 • zigzaur

  Oceniono 11 razy -7

  Ekspert żówno się zna. Wyprzedzanie bezpieczne to wyprzedzanie krótkotrwałe. Zatem różnica prędkości między legalnym użytkownikiem drogi a chwastem powinna być jak największa.
  Przy wyprzedzaniu roweraka nie należy zjeżdżać z pasa ruchu. Strąbić, żeby jak najszybciej opuścił pas ruchu.

 • gangut

  Oceniono 17 razy -7

  Komfort rowerzysty to ostatnie co mnie obchodzi przy wyprzedzaniu takiego zawalidrogi.

 • Vazquez Qqrun

  Oceniono 31 razy -7

  To może niech rowerzyści jeżdżą szybciej. Na ścieżkach i chodnikach gdzie nie zachowują minimalnej odległości od pieszych i nie zmniejszają prędkości potrafią, czemu na ulicach nie potrafią.

 • Gość: Mmm

  Oceniono 29 razy -7

  > podczas jazdy musimy pamiętać przede wszystkim o wzajemnym szacunku i życzliwości do siebie nawzajem:

  Polecam te słowa peletonom roweridiotów, pedałujących wesoło kolumnami na szerokość jezdni...

 • antares777

  Oceniono 12 razy -8

  A może jednak przepisy wsadzić sobie tam, gdzie ciepło, ciemno i wilgotno, a zacząć posługiwać się rozumem i resztę pozostawić selekcji naturalnej?
  Za moich czasów, kiedy na lekcje religii goniono do kościoła, babcie przestrzegały swe wnuczęta, żeby uważać na ałtomobile, bo są większe, twardsze i mogą zrobić krzywdę. Potem wychowanie dzieci i młodzieży zaczęły wyrywać sobie szkoła i kościół, a każde z nich ważniejsze było.

 • jniem

  Oceniono 27 razy -9

  spróbuj wyprzedzic mości królewicza na rowerze gdy na sąsiednim pasie sznur samochodów a przed tobą jedzie taka łajza 15 na godzine. Rowerzysci powinni mieć zakaz poruszania sie po ulicach, niech spie...ja na ściezki rowerowe.

 • samochodemwszedzie

  Oceniono 25 razy -9

  Powinien być zakaz jazdy pedalarzom po drogach a tylko po ścieżkach które im wybudowano za setki milionów po chodnikach i po poboczach a jak nie ma to trudno są jeszcze parki i lasy tam nie blokują ruchu! Odstęp 2 metry od pedalarza chyba komuś odjebało a jak pedalarzowi niemiło bo ktoś go szybko wyprzedza to tym lepiej może przestanie jeździć i blokować ruch!

 • wiarus25

  Oceniono 21 razy -9

  Jeżeli jest ścieżka rowerowa to niech ci mądrale ją używają a nie pchają się drogą główną , głąby nie znają nawet podstaw przepisów ruchu drogowego.

 • Black Swan

  Oceniono 18 razy -10

  "jak bezpiecznie wyprzedzać rowerzystę ?"

  to proste jest... wymijać gdzieś tak z szybkością 50-60 km/h i jak będzie na wysokości maski naszego samochodu należy gwałtownie otworzyć drzwi... Wytępimy w ten sposób drogowe pasożyty i będzie można jeździć normalnie...

  ps. to jeżdżenia rowerem to jest las a nie droga publiczna...

 • Gość: Pisuar

  Oceniono 29 razy -11

  Zakazać jazdy rowerem po ulicach, jeżdżą bez świateł, pod prąd, nie stosują się do przepisów ruchu drogowego, nie płacą podatku drogowego, powodują zagrożenie w ruchu drogowym poprzez bardzo wolną prędkość przez co zmuszają kierowców do ryzykownych manewrów, drogi dla rowerów jedyne miejsce dla nich jak nie ma to prowadzenie rower jak nie surowe kary

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX