Ekstremalne BMW M2 Competition trafi do salonów

BMW opublikowało cennik nowej wersji modelu M2 - Competition. Samochód trafi do sprzedaży już w przyszłym miesiącu.

Nowy samochód zastąpi dotychczasowe M2. Cennik modelu startuje od 49 285 funtów (70 575 dolarów). To o 2 545 funtów lub 3644 dolarów więcej niż w przypadku poprzednika. Pod maską pojawił się kilka zmian.

Przede wszystkim pracuje zmodyfikowany silnik o pojemności trzech litrów. Sześciocylindrowa jednostka dostarcza 410 KM i 550 Nm prosto na tylną oś za pośrednictwem 6-biegowej skrzyni ręcznej lub opcjonalnej, 7-biegowej przekładni DCT. To o 40 KM i 85 Nm więcej niż w przypadku standardowego wydania M2. Samochód rozpędza się od 0 do 100 km/h w 4,2 sekundy w wersji ze skrzynią automatyczną. Wariant ze skrzynią ręczną jest o 0,2 sekundy wolniejszy. Prędkość maksymalna to 250 km/h, ale po wykupieniu pakietu M Driver zwiększa się do 274 km/h.

Pozostałe zmiany to końcówki wydechu wykończone czarnym chromem, 19-calowe felgi z nowym wzorem, odziane w opony Michelin Pilot Super Sport. Do tego znajdziemy jeszcze nowe, sportowe fotele, kierownicę, przycisk uruchamiający silnik, pasy bezpieczeństwa, nakładki na progi oraz wiele innych modyfikacji w kabinie.

Honda Civic Type R - wciąż liczą się emocje!

Więcej o: