Komentarze (40)
Jazda pod wpływem alkoholu statystyki
Zaloguj się lub komentuj jako gość
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • Gość: cda

  0

  Jeśli chociaż część obietnic programowych FAIR Play dojdzie do skutku to całkiem prawopodobne ze niektore miejsocowosci przestana sie wyludniac. Serio to co sie dzieje teraz to dramat

 • Gość: JubelFan

  0

  Polska Fair Play chce rozbudować infrastrukturę transportową, dobry plan ;)

 • Gość: laca

  0

  praca polskich europosłów powinna byc poza podzialami. podoba mi się to co mowi gwiazdowski

 • lech123

  0

  70% ściemniaczy ?

 • Gość: JPS

  0

  Kiedyś rozmawiałem z policjantem o tym kiedy można prowadzić po jednym piwie. Mówił mi, że robili test na komendzie alkomatem na policjantach i po 45 minutach po jednym piwie nadawali się do prowadzenia samochodu. To taka ciekawostka !!!

 • susdomestica

  Oceniono 4 razy -2

  Po pierwsze, jak czytam takie sugestie, że kierowcy nie wiedzą kiedy mogą wsiąść za kierownicę, to ręce mi opadają. Jak Ci badani mogli odpowiedzieć, że mogli prowadzić pod wpływem jak nie wiedzą, czy mogą prowadzić? Logicznie to się nie zapina. Musieli wsiadać za kółko ignorująć objawy i licząc, że już z nich zeszło... ale spodziewać się, że jednak może ryzykują.

  Po drugie, może odpowiedzialność kierowcy rośnie z wiekiem, ale spada im koncentracja i reflex, więc ostatecznie pewnie wypadkowa parametrów charakteryzujących bezpiecznego kierowcę, jest stała w funkcji czasu życia kierowcy.

 • a.k.traper

  Oceniono 5 razy -5

  Nie szukajmy rozwiazań w codziennym sprawdzaniu trzeźwości czy odnośnikach do zachodnich standardów tylko zwyczajnie zacznijmy być odpowiedzialni. Kto nie chce ten nie wsiada za kierownicę po spożyciu niezależnie ile wypije, jednego bierze po małpce, drugi wygląda poważniej po flaszce, natomiast kondycja psychofizyczna bywa różna i nie tylko od alkoholu czy marychy zależy ale ilości bagatelizować się nie da.
  Znając swoich rodaków całkiem nieźle powiem, że zwiększenie granicy nie wpłynie na kulturę jazdy ani wstrzemięźliwość a jedynie wzmoże poczucie bezkarnosci, Polacy uwielbiają zakazy i nakazy bo wtedy mają usprawiedliwienie na wszystko, najgorsze rozwiazanie todanie im wolnosci i odpowiedzialności za swoje czyny, wtedy są bardzo nieszczęśliwi.
  Podsumowując temat: tak, mogłem prowadzić i nie prowadziłem, to był mój wybór.

 • luki.wawa

  Oceniono 13 razy -9

  Alkohol ma przyzwolenie. Pijany człowiek to fajny człowiek. Osoba nadużywająca alkoholu to taka luźna, zabawowa. Przecież wszyscy piją.
  Alkohol jest taką samo używką jak narkotyki. A alkoholizm jest taką samo chorobą jak inne choroby związane z nałogami. A jazda za kierownicą to tylko konsekwencja. Do puki nie będzie się walczyło z alkoholem w sposób masowy policja może sobie kontrolować, karać i to nic nie daje.
  Od razu napiszę nie mowa o normalnym piciu alkoholu tylko nadużywaniu

 • kamuimac

  Oceniono 15 razy -11

  niestety 99% z tych 30 proc to tak naprawdę ludzie którzy doskonale wiedzieli że byli pijani tylko jak przystało na polaków stwierdzili że " co to oni sie nie zmieszczą ? " i tak mieli wiecej szczescia niż ci w smoleńsku którym pijany błasik kazał lądować

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX