Czekają nas duże utrudnienia - Zakopianka zostanie zamknięta na ponad tydzień

Korki na Zakopiance to dla kierowców chleb powszedni, ale już niedługo czekają nas znacznie poważniejsze utrudnienia. Odcinek Zakopianki w Lubniu zostanie zamknięty na ponad tydzień już 16 kwietnia.

Zakopianka zostanie zamknięta w Lubniu już 16 kwietnia. Drogowcy rozpoczynają szeroko zakrojone prace związane z budową wiaduktu. "Całkowite zamknięcie" potrwa aż do 25 kwietnia. Ostrzegamy więc wszystkich kierowców, którzy planują wypad na południe Polski w najbliższych dniach - utrudnienia na DK7 mogą być jeszcze większe, niż zwykle.

Planowany objazd został wytyczony przez Mszanę Dolną i Skomieliną Białą.

O zamknięciu Zakopianki jako pierwszy poinformował serwis "wadowice24.pl" - tamtejsi dziennikarze, najlepiej zorientowani w okolicznych drogach, doradzają, żeby od razu zaplanować podróż na południe przez Wadowice, Suchą Beskidzką i Jordanów i w ten sposób uniknąć największych korków.

Powodem ponadtygodniowego zamknięcia Zakopianki jest budowa wiaduktu, który połączy S7 z nowo budowanym odcinkiem drogi. Do tego konieczne jest obniżenie jezdni DK7 o 80 cm.

Od poniedziałku (16.04) do środy (25.05) nastąpi pełne zamknięcie DK 7 („Zakopianki") w Lubniu, niezbędne dla kontynuacji prac przy budowie S7 na odcinku I Lubień-Naprawa - informuje Iwona Mikrut z GDDKiA w Krakowie - Na odcinku ok. 130 m trzeba usunąć całą nawierzchnię i podbudowę drogi, obniżyć ją w stosunku do obecnej o 80 cm i położyć nawierzchnię.

Pamiętajcie, że prace potrwają do 25 kwietnia i zaplanujcie podróż w góry, tak aby ominąć zamknięty odcinek. Oszczędzi to wam wielu nerwów.

Honda Civic Type R - wciąż liczą się emocje!

Więcej o:
Komentarze (11)
Zakopianka - utrudnienia
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • ssaassaa

  Oceniono 12 razy 10

  Czy jest tu ktoś z IQ powyżej 1, kto na weekend majowy wybiera się do Zakopanego?

 • popijajac_piwo

  Oceniono 6 razy 4

  Fajnie by było gdyby ją zamknęli na kilka lat. I kolej też. Chytre górale by fasiongami z Krakowa wozili ceprów, byle tylko ktoś tam przyjeżdżał...

 • ra9

  Oceniono 5 razy 3

  A jaka różnica między Zakopanem a Władysławowem? Budy, cymbergaje, nachalna muza, tandeta, tutki.

 • 0

  Super tyle że w Mszanie koło Orlenu jest remontowany most i ruch jest wahadłowy już teraz tworzą się korki a od poniedziałku będzie dramat.

 • mumba17

  Oceniono 2 razy 0

  O zamknięciu Zakopianki jako pierwszy poinformował serwis "wadowice24.pl" - ciekawa sprawa, bo dzień wcześniej czytałem o tym na stronie Tygodnika Podhalańskiego, ale pan "redaktor" pewnie nawet nie zna takiej strony i myśli, że jest na bieżąco.

 • Robert Ab

  0

  Zakopianka będzie zamknięta chyba na ponad miesiąc, a nie tydzień, jak to jest w tekście artykułu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX