Komentarze (94)
Mandat za jazdę zbyt blisko
Zaloguj się lub komentuj jako gość
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • Gość: kierowca

  Oceniono 1 raz 1

  no może niech te nieoznakowane wezmą się za tych co jadą lewym i mają 100m na prawym wolnej przestrzeni i nie zjadą aby przepuścić kilka aut za sobą które wyprzedzą to się skończy jazda na zderzaku. zamiast mandatować abonamentowców lewego to pozwala się wyprzedzać z prawej, absurd. Lewy jest tylko do wyprzedzania a nie do jazdy!!!! Wyprzedziłeś to zmiataj na prawy jak jest miejsce!

 • jorg_1980

  Oceniono 1 raz 1

  wszystko fajnie tylko kto to będzie egzekwował ? Przecież policję na autostradzie widać co najwyżej przy okazji wypadku. To tak jak z przeglądami rej. Niby obowiązkowe, niby jest cepik a rutynowych kontroli nie ma. Jak jedziesz przepisowo, to możesz praktycznie śmigać bez przeglądu.

 • ra9

  Oceniono 1 raz 1

  Najgorsi są ci co zamrugają cię na śmierć zapie...jąc 180, gdy bierzesz ze 140 kilka ciężarówek jadące 100-ką. Po wioskach zwalniają do 100. A najlepsi są ci co w deszczu wyprzedzają niewiele większą prędkością na stradzie by zjechać 10 m przed nosem, a nic nie mają ani przed sobą ani za sobą. Wtedy biały szkwał jak na myjce i widoczność zero, nie wiesz czy jeszcze jedziesz swoim pasem, kilka sekund - tyle zajmuje hamowanie, aż niepełnosprytny się oddali.

 • zraluk7

  Oceniono 1 raz 1

  Połowa szybkości i wszystko w temacie. Dobrze , że się w końcu za to biorą.

 • klm747

  Oceniono 1 raz 1

  debilny tytuł - na razie tylko bedą nad tym pracować i to dopiero w przyszłym roku...
  pukasz w dno od spodu, par.chaty michnikowy gimbusie Boner...

 • Gość: Prawoikonto

  0

  1/2 odległości to jakiś kur^^a żart. Takie kretyńskie prawo.
  Ustawcie 1/5 odległości i będzie bezpiecznie.
  Jedzie 100 km/h i zachowa 20 metrów odległości.
  Jedzie 50 km/h i zachowa 10 metrów odległości.

  100 km/h i
  przy 1/2 to 20 aut to kilometr.
  A przy 1/5 to 50 aut to kilometr.
  Widać ponad dwukrotną różnicę, i prawie trzykrotną i bezpieczeństwo nadal.
  Rozumiem przy jeździe 100 km/h, 5 metrów odległości to za mało, ale 20 będzie prawidłowo.

 • race444

  0

  W Polsce za male przewinienia karac mandatami a za wieksze odbieraniem prawa jazdy od 1 miesiaca do 5 lat w zaleznosci od przewinienia. W Niemczech za jechanie 75 km/h w terenie zabdowanym kara wynosci 1 miesiac odebrane prawko, 300 Euro i 1 punkt

 • kasan-der

  0

  Powinno się takich kasować gwałtownym hamowaniem. BEZWZGLĘDNA WINA najeżdżającego z tyłu. Jak chce jechać na zdeżaku, to musi być maksymalnie skoncentrowany (oczywiście nie na pisaniu SMSa)

 • kjpt66

  0

  Wlasnie. Ciagle te analizy...a wystarczy jak kazdy kazdemu ustapi bez wymuszania, bez pokazywania kto ma racje, bez pouczania. I to nie znaczy, zeby lamac przepisy ruchu ale nie ma takich, ktorzy nie popelniaja bledow.

 • klm747

  Oceniono 2 razy 0

  tym tytułem pukasz w dno od spodu, par.chaty gudłaju Boner...
  za rok dopiero zaczną nad tym przepisem pracować...

 • atmt

  Oceniono 4 razy 0

  Problem w tym, że jak się do niektórych agentów nie podjedzie bliżej to będą szarżować lewym pasem 120 km/h mając gdzieś to, że ktoś z tyłu chciałby jechać szybciej.

 • docent_2013

  Oceniono 6 razy 0

  Pięćdziesiąt metrów dla oka, a pięćdziesiąt dla urządzenia pomiarowego, to dwie różne odległości.

 • fakej

  Oceniono 1 raz -1

  Super sprawa, będzie można wyksakiwać ludkom przed nosem i te łosie dostaną mandat za jazdę zbyt blisko zderzaka.

 • pat1952

  Oceniono 3 razy -1

  Tak naprawdę naszym autostradom brak standardów-trzeciego pasa ruchu. Ponieważ nie doczekamy się go w najbliższym czasie, to poruszony temat odległości jest ważny, ale to sprawa wyobraźni i kultury jazdy raczej niż karania.

 • vinogradoff

  Oceniono 5 razy -1

  To nie wszystko, te kary za jazde na zderzaku ale jakby dalo sie zarzucic , ze Kierowca jadac na zderzaku ,,popedzal ,, kierowce pojazdu poprzedzajacego to jest to juz nie wykroczenie a przestepstwo podlegajace karze do 3,- lat wiezienia a zarzut brzmi,,,, Zmuszanie Osoby do okreslonego zachowania,,. I tak trzeba TRESOWAC Polakow bo daleko im do cywilizacji zachodniej Europy a blisko do cywilizacji arabskiej.Tu nie wolno poblazac bo to nie dosc, ze demoralizuje ale i rozzuchwala a co jak co ale polskich Szoferow demoralizowac juz nie potrzeba bo sa dosc zdemoralizowani.

 • dejacek

  Oceniono 4 razy -2

  no to zonk. Mój samochód nie ma radaru mierzącego odległość od poprzedzającego pojazdu. Chyba muszę go zmienić na legalny. Ciekawe jak policja będzie tą odległość mierzyć- czy tak jak prędkość przy pomocy videorapida czyli "na oko" ?

 • e.olsen

  Oceniono 3 razy -3

  > polska policja dysponuje sprzętem, który potrafi zmierzyć odstęp od
  > poprzedzającego pojazdu.

  Ale kierowcy takim nie dysponują (w przeciwieństwie do szybkościomierza). Ocena "na oko" daje dużą przewagę policji we wlepianiu mandatów za "1 metr"...

 • stefan99999

  Oceniono 8 razy -4

  "(...) należy zachować tyle metrów odległości, ile wynosi połowa prędkości."

  Prędkości w jakich jednostkach? Metrach? Piszcież z głową!

 • Adam Nowak

  Oceniono 7 razy -7

  Jazda na zderzak ma jedną jedyną zaletę: zniechęca "miszczuf kietownicy" wciskających się na chama. Jeżeli na danym odcinku prędkość max wynosi 90km/h, ciąg samochodów jedzie równo ok. 96km/h to się pytam kto wyprzedza? I dlaczego?

 • klufin

  Oceniono 14 razy -12

  nie realne i głupie. owszem na zachodzie też tak jest ale bardziej ścigają tiry jak osobówki. Załóżmy że jadą 2 pojazdy 60 m mają odstęp - zajebiście dużo przy prędkości 120 km / h wyprzedzam i wjeżdżam pomiędzy nich , robi się po 28 m i co wtedy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX