Straż miejska bije rekordy w zakładaniu blokad - w jeden miesiąc więcej niż w całym zeszłym roku

Wszystko wskazuje na to, że stołeczna straż miejska znalazła skuteczny sposób na załatanie budżetu. Funkcjonariusze zakładają blokady na akord - w jednym miesiącu założyli ich więcej niż przez cały zeszły rok.

W ciągu miesiąca strażnicy miejscy założyli ponad 2,5 tys. blokad. Z tego wyniku jest bardzo zadowolony komendant straży miejskiej Zbigniew Leszczyński. W rozmowie z TVN Warszawa powiedział: - Konieczne są zdecydowane działania i je realizujemy. Przykład - usunięcia pojazdów i blokady – to nieuchronność kary, ale też strata czasu dla kierowcy, który musi czekać na zdjęcie blokady czy odbiór pojazdu - to działa. Tam, gdzie codziennie były zakładane blokady, kierowcy w końcu przestali łamać przepisy.

Podobne zdanie w tej sprawie ma prezydent Warszawy, Hanna Gronkiewicz-Waltz: - Wyniki pokazują, że to nie jest walka z wiatrakami - mówiła prezydent Warszawy. -Codzienne nakładanie kar, zakładanie blokad i odholowywanie nieprawidłowo zaparkowanych pojazdów sprawia, że kierowcy przypominają sobie o zasadach ruchu drogowego i zaczynają się do nich stosować - dodał.

Co więcej, szef straży miejskiej zapowiada, że używanie blokad będzie coraz częstsze. Funkcjonariusze mają już ustalone 50 lokalizacji, gdzie będą występować wzmożone kontrole, a na podstawie zgłoszeń od mieszkańców lista będzie uzupełniana o kolejne lokalizacje.

Zobacz także: Wybierzesz złe miejsce i zapłacisz. Z początkiem 2018 r. doszło do nie takiej drobnej zmiany

Honda Civic Type R - wciąż liczą się emocje!

Więcej o:
Komentarze (6)
Blokady na koła
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • jck12

  Oceniono 5 razy 5

  Zapraszam Straż Miejską na dzielnice z dala od centrum. Zakazy wszyscy mają gdzieś i z szerokich ulic robią się kiszki gdzie trzeba się mijać w lukach wjazdów do garaży. A żeby bezpiecznie skręcić trzeba wysiąść z auta i zobaczyć czy za zaparkowanym na rogu skrzyżowania dwustuletnim Q7 z obowiązkowo czarnymi szybami coś jedzie czy nie.

 • liczbynieklamia

  Oceniono 4 razy 4

  Mam tylko nadzieję, że nie są to blokady zakładane na samochody utrudniające ruch, co powoduje wyłącznie przedłużenie okresu, przez który ten ruch jest utrudniany.

 • Jan Kowalski

  Oceniono 9 razy 3

  Puknijcie się w łeb! Najpierw narzekacie na nielegalne parkowanie a za chwile wytykacie że miasto znalazło sobie sposób na zarobek. A na kogo niby zostana wydane te pieniądze?! Zasila budżet warszawy czy państwa wiec budżet nas wszystkich. A kierowcom nielegalnie zaparkowanych pojazdów może wręczać darmowe bilety do kina albo glaskac po glowce? Macie rozdwojenie jaźni czy co?!

 • piciu53

  Oceniono 1 raz 1

  Nareszcie sie wzieli do roboty

 • kropka kreska

  Oceniono 9 razy 1

  Żeby tak w innych miastach się wzięli. Gdańsku, Wrocławiu, Krakowie....

 • 0

  Przecież nie zakładają blakad tam gdzie mozna parkować,najlepiej niech leniwy właściciel samochodu parkuje nna klatce schodowej ,bo nie chce mu się przejść parę metrów.Więc w czym problem z blokadami ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX