Nowy sposób na biznes - Polacy rejestrują auta dla Ukraińców. Rekordzista ma ich kilka tysięcy

Polacy opracowali kolejny sposób na biznes. W ostatnim czasie przy granicy z Ukrainą wzrosła liczba rejestracji samochodów. Ukraińcy płacą Polakom, żeby zostali współwłaścicielami ich aut. Dlaczego tak się dzieje?

Jak donosi TVN Turbo, tylko w samym Przemyślu i okolicach siedemnastu mieszkańców ma zarejestrowanych na siebie 12,5 tysiąca samochodów z 14,5 tysiąca zarejestrowanych w ogóle. Są już stałymi bywalcami tamtejszego wydziału komunikacji. Rekordzista ma na siebie 3,5 tys. aut.

Ukraińcy wpadli na pomysł, żeby płacić Polakom, żeby zostali w współwłaścicielami ich samochodów. Wszystko dlatego, że chcą mieć auto z polskimi tablicami. Za taką usługę płacą od 100 do 500 zł i dzięki temu mogą jeździć w swoim kraju samochodem, za który nie muszą płacić wysokiego cła importowego. W przypadku niektórych samochodów chodzi nawet o 2 tys. dolarów opłaty.

Zobacz także: Lexus UX - tak wygląda mały i tani SUV Lexusa

Przejście graniczne w Korczowej jest najlepszym przykładem na to, jak kwitnie cały proceder. W ciągu godziny jest tam odprawianych 80 pojazdów, z czego 60 jest zarejestrowanych na współwłaściciela polsko-ukraińskiego. Urzędnicy są bezradni na taką sytuację, ponieważ nie mogą odmówić rejestracji, jeżeli klient posiada wszystkie wymagane dokumenty.

Przedsiębiorczy Polacy potrafili zbudować z tego procederu prawdziwe źródło dochodu, które dostarcza setki tysięcy złotych w skali roku.

Honda Civic Type R - wciąż liczą się emocje!

Więcej o:
Komentarze (31)
Nowy sposób na biznes - Polacy rejestrują auta dla Ukraińców. Rekordzista ma ich kilka tysięcy
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • ciesiol

  Oceniono 13 razy 9

  cudne, wyborcy pisuaru - pierwszy pokaz utajonej dotychczas demoralizacji, piekny efekt dwoch durnot wyborczych ...

 • Gość: misiek

  Oceniono 12 razy 8

  jak facet jest współwłaścicielem paru tysięcy samochodów to najpierw powinien wykazać się środkami do zakupu tych samochodów czyli pole do popisu dla urzędu skarbowego, a po drugie ci Ukraińcy mocno ryzykują. Bo jak facet będzie miał długi, to na samochody wejdzie komornik i je zlicytuje.

 • Robert Rejnin

  Oceniono 13 razy 7

  Przecież dla państwa to też czysty interes - opłaty za tablice, podatek od zakupu itd.

 • ewangelizator_carvingu

  Oceniono 4 razy 4

  bogobojni mieszkańcy Podkarpacia, sól tej ziemi, współpracują z banderowcami? nie może to być!!!

 • normalny1977

  Oceniono 11 razy 3

  Oto kolejny przykład jak ludzie w d.... mają polityków, którzy próbują nas skłócić. Ukraina wprowadza drakońskie cła na import samochodów, zresztą w Polsce było to samo przed UE. Więc Ukraińcy i Polacy sobie dają radę. Jak to powiedział Bartoszewski wiem, że budżet cierpi, ale korzyści w postaci przyjaźni są większe. Ukraina do Unii bo szkoda ludzi.

 • Gość: Michał

  Oceniono 20 razy 2

  Szarzy ludzie muszą kombinować, żeby jakoś żyć. Te wszystkie patologie są przez nasz i ich poje... rząd... Nie było by cła, wysokich ubezpieczeń dla nowych kierowców - nie byłoby problemu. Ale tak to już jest w komunizmie, który kwitnie w nowej formie od lat 90.

 • Gość: alverto sraPOwoli

  0

  tak omija się pażernych złodziejskich biurokratów i pierdzistołkow

 • Gość: jaro

  0

  ale ludzie bzdury tu wypisują. Po pierwsze polski rząd nic tutaj nie traci, jedynie ukraiński.
  Przeraża mnie zawiść polaków. Od razu pisaliby donosy do urzędu skarbowego

 • bling.bling

  Oceniono 2 razy 0

  Jeśli płacą od tego podatek to w czym problem? Auta mają polskie tablice, podlegają lokalnym przepisom i są wobec tego łatwe w egzekucji mandatów etc.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX