Nissan Qashqai - SUV nr 1 w Europie. Sprzedano już 3 mln egzemplarzy

Europejska centrala Nissana zakończyła 2017 rok notując rekordową sprzedaż. Przy tej okazji z taśm produkcyjnych fabryki w Sunderland zjechał wyjątkowy, 3-milionowy egzemplarz modelu Qashqai.

Osiągnięcie brytyjskiego zakładu zbiegło się w czasie z odnotowaniem najlepszego wyniku w Europie - tylko w 2017 roku firma sprzedała łącznie 762 574 pojazdów marki Nissan i Datsun. To przełożyło się na wzrost o 3,8 proc. w stosunku do roku ubiegłego.

Takie wyniki pozwoliły Nissanowi i Datsunowi osiągnąć 3,7 proc. udziału w europejskim rynku. Szczególnie wyróżniły się takie kraje jak Hiszpania (wzrost sprzedaży o 9,4 proc.) i Rosja (wzrost sprzedaży o 12,4 proc.). W Polsce marka zarejestrowała 15 636 pojazdów (+8,9 proc.) oraz zdobyła pozycję lidera w segmencie crossoverów i pojazdów elektrycznych.

Ten wynik to w dużej mierze zasługa modelu Qashai, który po raz kolejny zanotował najlepszy wynik w historii, podnosząc dotychczasowy wynik o 1,2 proc. Zakłady w Sunderland wyprodukowały 346 856 egzemplarzy tego kompaktowego crossovera z czego 265 520 sprzedano w Europie.

Od ponad 10 lat Qashqai utrzymuje pozycję najpopularniejszego kompaktowego crossovera, z powodzeniem łączącego praktyczność i atrakcyjność samochodu sportowo-użytkowego z wymiarami, dynamiką i kosztami eksploatacji hatchbacka.

Nissan Qashqai - wyprzedaż rocznika

Na rosnące wyniki sprzedaży w obecnym roku wpływ mają duże rabaty oferowane na wspomnianego Qashqaia i większego X-Traila. Oba modele są dostępne w wyprzedaży rocznika z ogromnymi rabatami, o których można poczytać, klikając w poniższe okna.

Nissan Xmotion

Więcej o:
Komentarze (41)
Nissan Qashqai - wyprzedaż rocznika
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: gdf

  Oceniono 37 razy 35

  Ja pier***lę, co drugi artykuł z home to reklama, a dowiaduję się o tym jak doczytam drobny szary druczek pod artykułem... naprawdę powinna się wami zająć jakaś instytucja od nachalnej reklamy...

 • Gość: POsuva

  Oceniono 17 razy 17

  Czy kolejka po suva się posuwa? Gdzie mogę znaleźć jej koniec?

 • Gość: mietas

  Oceniono 16 razy 12

  dlaczego niema 163kM w automacie

 • Gość: Maciej Spidownik

  Oceniono 11 razy 11

  Najkrótsza kolejka ma 17,5 kilometra. Zakładając że wejdzie przede mnie bez kolejki jeszcze kilkaset kobiet w ciąży i z dwie setki kombatantów i inwalidów to do biurka sprzedawcy dojdę gdzieś w październiku.

 • Roland Van

  Oceniono 5 razy 5

  na serio kolejki ? Chyba po dastera bo tam 3 miesiące trzeba czekać

 • condor-2

  Oceniono 5 razy 3

  nie drogi to dla niemca,angola, dla polaka cholernie drogi i jeszcze ubogo wyposażony,zdziercy i oszuści.

 • popijajac_piwo

  Oceniono 14 razy 2

  Miliony much...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX