Znamy datę premiery Golfa ósmej generacji

Volkswagen przygotowuje się do rozpoczęcia produkcji Volkswagena Golfa nowej generacji. Przedstawiciele zarządu zdradzili kilka szczegółów podczas spotkania "Golf 8 Supplier Summit" w Wolfsburgu.

Fabryka w Wolfsburgu to miejsce, gdzie każdego dnia powstaje ponad 2 tys. egzemplarzy samochodów z rodziny Golfa. Wszystko wskazuje na to, że obiekt zajmie się produkcją kompaktowego modelu przez następne lata. Podczas konferencji członkowie zarządu Volkswagena zdradzili, że Golf ósmej generacji zjedzie z taśmy już za 75 tygodni.

Popularny Volkswagen jest obecnie sprzedawany w 108 krajach, a od 1974 roku trafił do 34 mln klientów na całym świecie. Inwestycje niemieckiego koncernu w rozwój nowego modelu przekroczyły na chwilę obecną 1,8 mld euro.

W konferencji wzięło udział 180 najważniejszych menedżerów ze 120 firm produkujących na potrzeby branży motoryzacyjnej. Po wybraniu firm, które będą kooperować z niemieckim koncernem przyjdzie czas na kolejną fazę współpracy – jej celem jest zapewnienie niezakłóconego wprowadzenia samochodu na rynek. Szefowie marki przyznali, że trwa właśnie decydująca połowa prac nad nowym projektem.

Volkswagen Golf GTI Heartbeat

Nowy Golf zadebiutuje wiosną przyszłego roku i wprowadzi niemiecką markę w erę pojazdów w pełni współpracujących ze sobą nawzajem i z otoczeniem w ramach rozszerzonych funkcji jazdy autonomicznej. Na jego pokładzie znajdzie się więcej oprogramowania niż kiedykolwiek wcześniej. Nowy Golf ma mieć stały kontakt z Internetem.

Czy twoim zdaniem wygląd nowego Volkswagena Golfa będzie wyraźnie odbiegał od obecnej generacji?
Więcej o:
Komentarze (12)
Volkswagen Golf VIII
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: 2.0 TDI

  Oceniono 10 razy -4

  "Na jego pokładzie znajdzie się więcej oprogramowania niż kiedykolwiek wcześniej" - jakiego oprogramowania?. Chyba manipulujacego w emisję spalin!

 • Gość: rsj

  Oceniono 10 razy -6

  a czm sie bedzie różnił od 6 i 7 ?
  może nie ma sensu wprowadzać kolejnego liftingu ?

 • Gość: PP

  Oceniono 10 razy -8

  Razi niska jakość wykonania, głośny silnik, przestarzała skrzynia biegów, fatalne właściwości jezdne, kiepski tłumienie nierówności i wilczy apetyt na olej silnikowy - cała prawda o produktach VW.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX