Już w lutym kierowców czeka rewolucja. Za mandat zapłacisz kartą od razu w radiowozie

W lutym w każdym radiowozie drogówki znajdzie się w terminal płatniczy, a kierowca będzie mógł błyskawicznie opłacić mandat. Policja już zakupiła 2 tysiące terminali i jest gotowa do wprowadzenia ich na służbę w całej Polsce.

W opolskiej policji wprowadzono pilotażowy program - w 15 radiowozach pojawiły się terminale płatnicze. Rozwiązanie sprawdziło się do tego stopnia, że w lutym 2 tys. takich urządzeń pojawi się w radiowozach na terenie całej Polski.

Terminale w radiowozach przydają się podczas wystawiania mandatu obcokrajowcom, którzy muszą opłacić karę na miejscu. Jednak nie zawsze dysponują odpowiednią ilością gotówki w polskiej walucie. Wtedy policja musiała pojechać z ukaranym kierowcą do banku lub kantoru, co jest czasochłonne, a do tego utrudnia pracę funkcjonariuszom.

Policja podaje, że każdego dnia wyjeżdża na polskie drogi ok. 4 tys. funkcjonariuszy drogówki w dwuosobowych zespołach. Taka dostępność terminali sprawi, że każdy radiowóz będzie w stanie pobrać płatność za mandat od razu po jego wystawieniu. Kierowcy będą mogli skorzystać również z płatności za pomocą aplikacji BLIK. Za obsługę terminali odpowiada firma eService.

Według informacji podanej przez Krajową Izbę Rozliczeniową, kierowcy będą mogli od lutego dokonywać płatności za mandaty kartami płatniczymi.

Źródło: Krajowa Izba Rozliczeniowa

Audi A8 | Prezentacja

Czy Twoim zdaniem płacenie za mandat kartą to dobry pomysł?
Więcej o:
Komentarze (16)
Terminale w radiowozach - od lutego za mandat zapłacisz od razu
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • hippolitt.kwass

  Oceniono 4 razy 4

  Kierowcy to jest taka grupa społeczna, której zawsze coś nie leży, więc nie liczyłbym na to, żeby byli zadowoleni. Korki - źle, ograniczyć wjazd do centrów miast w celu ograniczenia korków - jeszcze gorzej. Nie ma gdzie parkować, bo wszystko zastawione setkami aut - źle, wprowadzić opłaty za parkowanie, żeby ograniczyć parkowanie w jednym miejscu przez 3 lata - jeszcze gorzej. Na drogach niebezpiecznie - źle, instalowanie fotoradarów i nieoznakowane patrole policji - zamach na wolność. BMW jadące 200 km/h autostradą i wykonujące slalom między pojazdami - źle, policja zatrzymała MNIE jadącego slalomem 180 km/h po autostradzie - zamach

 • Gość: Szmajser

  Oceniono 4 razy 4

  Następnym krokiem w rewolucji będzie możliwość wzięcia za pośrednictwem policjanta w radiowozie kredytu na zapłacenie mandatu.

 • bling.bling

  Oceniono 8 razy 4

  Tej rewolucji kierowcy mogą się łatwo ustrzec. Wystarczy nie łamać prawa o ruchu drogowym.
  Polska to stan umysłu skoro takie działanie jest przedstawiane jako "rewolucja"... Tu się nigdy nic nie zmieni.

 • Gość: Gdb

  0

  Małe sprostowanie oni nie kupili tych terminali, urządzenia są własnością eService.

 • niki1611

  0

  JESZCZE NIECH SIĘ NAUCZĄ RZETELNOŚCI W WYSTAWIANIU MANDATÓW

 • Gość: Upgreyedd

  0

  Nie ma co owijać w bawełnę - terminale wymierzone są przede wszystkim w Ukraińców. To w zasadzie jedyna grupa cudzoziemców poruszająca się po polskich drogach samochodami.

 • samochodemwszedzie

  Oceniono 6 razy 0

  Nie powinniśmy przyjmować mandatów bo suszarki iskra a teraz jeszcze wideorejestratory zostały uznane przez sądy za goovno więc mandatem który usiłują nam wcisnąć po takim pomiarze można sie podetrzeć!

 • Gość: ASD

  0

  Dobrze, że mam służbową kartę...

 • Tati Tarati

  Oceniono 2 razy 0

  To wygląda jak reklama świetnej usługi w jakimś korpo.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX