BMW chce dodatkowej opłaty za Apple CarPlay

Coraz więcej nowych samochodów ma na pokładzie system multimedialny obsługujący technologię Apple CarPlay i Android Auto. Zwykle jest to bezpłatny dodatek do wyposażenia, ale BMW chce pobierać za to dodatkową opłatę.

To trochę kontrowersyjny pomysł zważywszy, że w wielu modelach dostępnych na rynku nie dopłata się za ten gadżet. W topowym modelu bawarskiej marki taka opcja kosztuje dodatkowe 300 dolarów. To jednak nie koniec wydatków, ponieważ szef BMW na Amerykę Północną ma własną wizję na ten temat.

Podczas rozmowy z serwisem The Verge powiedział, że dodatkowa opłata przyniesie wiele korzyści dla klientów. Prawdopodobnie opłata będzie pobierana w formie abonamentu. Przez pierwszy rok Apple CarPlay będzie dostępne za darmo, ale w następnych latach trzeba będzie dopłacić za tą opcję nawet 80 dolarów rocznie. Subskrypcja jest skierowana na klientów leasingujących samochód i pozwoli obniżyć koszt zakupu tej opcji wyposażenia. Szczególnie, że wielu użytkowników płaci za opcję Apple CarPlay, a następnie przesiada się na telefony pracujące na systemie Android.

Przy okazji niemiecki producent poinformował, że funkcja Google Assistant dołączy do Amazon Alexa w tegorocznych modelach wyprodukowanych przez BMW.

BMW X2 2017

Więcej o:
Komentarze (36)
BMW i Apple CarPlay
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • liczbynieklamia

  Oceniono 38 razy 34

  > dodatkowa opłata przyniesie wiele korzyści dla klientów
  Klienci BMW uwielbiają być pchani od tyłu!

  Mam na myśli tylny napęd oczywiście.

 • Gość: Fiflak Zenon

  Oceniono 32 razy 20

  W Škodzie poszycie zewnętrzne zwane karoserią jest jeszcze w standardzie, jeszcze. Za resztę musimy dopłacić.

 • Gość: as

  Oceniono 19 razy 15

  Oni chcą za to kasy, bo ludzie przestali kupowac fatalna fabryczna navi za 10k zł tylko mają mapy w telefonie i wyświetlają poprzez Carplay i AndroidAuto. I niedlugo tak bedzie w kazdej marce premium, bo oni doja na wszystkim klienta. Wiece, ze w Porsche Macan ktory w podstawowej wersji kosztuje 250k zl, nie ma xenonow/ledow? Za to tez trzeba zaplacic pare tysiecy. Tak sie robi kase.

 • Gość: uiouioui

  Oceniono 9 razy 7

  Powinni jeszcze żądąć kasy za promowanie produktu apple od apple.

 • sacc77

  Oceniono 17 razy 5

  Zacznijmy od elementarza:
  - A po co komu do szczęścia jest potrzebne takie goowno jak APC czy GA?
  Chyba tylko bezmyślnym ofiarom - bezkrytycznym łykaczom marketingowej papki.
  Od "zawsze" powtarzam, ze nie wszystko co jest technologicznie możliwe i dostępne jest warte praktycznej implementacji.
  Zwłaszcza, że jeżeli coś jest "do wszystkiego" to najczęściej nie nadaje się nawet do doopy podcierania
  1. Chcę muzykę?
  Mam radio względnie swoją play listę na nośniku USB.
  2. Nawigacja?
  Nie ma to jak samodzielna nawigacja z aktualną mapą, którą w samochodzie mocuję w takim miejscu w jakim mnie to est wygodnie a nie co wydumał kretyn projektant nie mający pojęcia o ergonomii.
  3. Dostęp do internetu?
  Nie ma większej głupoty niż integracja systemów "rozrywkowych" z systemami sterowania samochodem. jest to wręcz proszenie się o pełną inwigilację i przejęcie kontroli nad samochodem w czasie jazdy czy to przez Policję czy to przez złośliwego goowniarza czy to przez złodzieja.

 • Gość: Jonk

  Oceniono 11 razy 5

  Apple Car Play i nawigacja to pomyłka - mapy są stare i nieaktualne. Drogi, które są od ponad roku wszystkie inne nawigacje poaktualizowały dawno temu a te mapy Applowe to jakaś totalna porażka !!!

 • Gość: Kaska94

  Oceniono 4 razy 4

  Volkswagen w pl w leasingu już trzeba zapłacić za carplay
  Coś ponad 1000 zł

 • pawel.lewski

  Oceniono 11 razy 3

  BMW już nie wie jak doić klienta, kto tym chce jeździć, samo dziadostwo, dresiarze i bandyci, aż wstyd wsiąść do takiego wozidła.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX