Oszukujesz z OC? Lepiej uważaj. KNF ma Cię pod lupą!

Kierowcy kombinują za wszelką cenę, jak płacić tańsze polisy OC. Komisja Nadzoru Finansowego wzięła w ostatnim czasie pod lupę setki tysięcy polis.

„Dziennik Gazeta Prawna” donosi o kierowcach, którzy kupują tańsze polisy krótkoterminowe, choć nie są do tego uprawnieni. Właściciel samochodu, który powoduje spore szkody powinien płacić za ubezpieczenie komunikacyjne nawet kilka tysięcy złotych. Jednak przy pomocy nieuczciwych agentów można uniknąć płacenia wysokich składek.

Chodzi o krótkoterminowe polisy OC zwane potocznie „ubezpieczeniem komisowym”. Jest to oferta skierowana do osób prowadzących działalność gospodarczą polegającą na kupnie i sprzedaży pojazdów. Właściciele pojazdów zarejestrowanych na okres czasowy, zarejestrowanych za granicą i przewożonych za terytorium Polski bez ważnego OC lub Zielonej Karty również mogą skorzystać z takiej oferty.

Zobacz także: Większa kara za brak OC w 2018 r.

Z tego typu usługi może skorzystać osoba fizyczna, ale w przypadku zwykłych kierowców oznacza to najczęściej poświadczanie nieprawdy. W tym wszystkim chodzi oczywiście o pieniądze – zakup polisy krótkoterminowej jest tańszy niż roczne ubezpieczenie OC dzielone na 12 miesięcy. Większość towarzystw liczy ryczałt wynoszący przeciętnie 50-60 złotych miesięcznie.

Resort finansów podjął działania w tej sprawie i poprosił Komisję Nadzoru Finansowego o informację od firm ubezpieczeniowych. Mają one przekazać zestawiani na temat wszystkich umów zawartych w pierwszej połowie tego roku.

Kombinacje z ubezpieczeniem OC mają związek z ostatnimi podwyżkami cen polis, które w ciągu roku wzrosły o 40-100 proc.

Zobacz także: Sprawdzają, z kim się spotykasz, ile masz lat i gdzie parkujesz - tak ubezpieczyciel wylicza OC

Honda Civic Type R detronizuje VW Golfa w Zielonym Piekle

Czy bardzo odczułeś/-aś podwyżki cen za ubezpieczenie OC na własnej kieszeni?
Więcej o:
Komentarze (35)
Oszukiwanie z OC - KNF, kary
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: milo

  Oceniono 9 razy 7

  tylko idiota tak pisze polacy kombinują jak płacić mniej za polise oc qu... mam zapłacić razy trzy skrajny debilizm opłaty światowe wypłata biedaka

 • Gość: vw

  Oceniono 18 razy 6

  knf zamiast wziasc sie za oszustow ubezpieczeniowych POdnoszacych 100% characz za samochod
  to bierze sie za Polakow

 • robertus555

  Oceniono 5 razy 5

  To jest optymalizacja,nie oszustwo.

 • Gość: Es

  Oceniono 13 razy 5

  Nieuczciwy agent hahahahaahah
  Zapewne az sie palą agenci zeby wypisac polise oc za 60 zl i skasowac klienta na taka kwote, zarobią wtedy hmm no z 4 zl moze 6 , 1 polisa dziennie i sa ustawieni konkretnie 😂😂pozniej tylko 19 procent podatku. zastanowcie sie co za bZdury piszecie!!! Trudno zeby agent weryfikowal cZy klient faktycznie posiada komis jesli ma w pkd handel autami!!!! Zacznijcie myslec nim nazwiecie agenta nieuczciwym

 • sysiler

  Oceniono 7 razy 3

  Czyż nie sprawiedliwiej było by prześwietlić koszty ubezpieczycieli, by koszty OC zminimalizować do logicznego minimum. Ale po co? Przecież Polak goj musi być gnębiony. Proponuję kolejną komisję śledczą, tu na pewno jest przekręt.

 • Gość: Kos

  Oceniono 6 razy 2

  A MOŻE WEŹCIE SIĘ ZA TYCH CO WYŁUDZAJĄ W MIASTACH KOMBINATORZY KTÓRZY LECĄ NA STŁUCZKE,A PÓŹNIEJ ZMIENIA SAMOCHODY CO CHWILE... A I ODCZEPCIE SIĘ OD AGENTÓW UBEZPIECZENIOWYCH..

 • felicjan.dulski

  Oceniono 1 raz 1

  Pamiętacie "aferę świętokrzyską", na której przejechał się SLD?
  Otóż dotyczyła ona przekrętów z ubezpieczeniami OC i AC.
  To już mniejszy problem ma pospolity rabuś w kontakcie z organami sprawiedliwości, niż ten kto narazi się "ubezpieczalni".

 • kirill T

  Oceniono 17 razy 1

  Nie,To nie kierowcy kombinują,A tylko państwowe urzędnicy. Bo we właścicielach aut widzą dojnych krów,którzy wszystko łykną. A że kierowca się broni,aby nie zostać frajerem w tym łańcuszku,To już nie halo. A może jednak ubezpieczenie dla większości obywateli jest za drogie,na lokalne zarobki ??????

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX