Opel zmienia strategię. Stawia na auta elektryczne

Niemiecki koncern planuje szybką i bardzo głęboką integrację z nowym właścicielem - francuskim PSA. W ciągu siedmiu lat każdy z modeli sprzedawanych przez Opla będzie dostępny w wersji elektrycznej i hybrydowej.

Nowa strategia Opla nosi nazwę "PACE!". Jednym z jej filarów jest założenie, że proces integracji zakończy się trzy lata wcześniej niż zakładano. Pierwotnie planowano zamknięcie tego etapu w 2017 roku. Nowe plany zakładają, że do 2020 roku na rynek trafi łącznie dziewięć modeli, z czego dwa w latach 2018-2019. Opel zamierza zredukować liczbę własnych platform i napędów do dwóch.

Prace nad nowymi modelami będą prowadzone w centrum technicznym Opla W Russelsheim koło Frankfurtu. Obiekt spełni zadanie centrum kompetencji dla całego koncernu PSA. Będą tam prowadzone prace nad technologiami ogniw paliwowych, jazdy autonomicznej i sterowania wspomaganego.

Do 2020 roku zadebiutują cztery w pełni elektryczne modele, a w tym Grandland X i nowa Corsa. Cztery lata później wszystkie pojazd marki będą dostępne w wariantach elektrycznych lub hybrydowych. jakiś czas temu Komisja Europejska postulowała, aby do 2030 roku aż 30 proc. nowych pojazdów było napędzane prądem.

Zobacz także: Audi pracuje nad syntetycznym paliwem. Będzie tańsze od dotychczasowego?

Koncern PSA jest właścicielem marek Peugeot, Citroen i DS, a niedawno do portfolio dołączyły marki Opel i Vauxhall. Francuzi kupili je od amerykańskiego General Motors za 2,2 mld euro w sierpniu 2017. Strategia PACE ogłoszona przez nowego prezesa Opla Michaela Lohnschellera jest podobna do reform, które kilka lat wcześniej przywróciły dochodowość koncernowi PSA.

Nowy Citroen C3 - test

Czy Twoim zdaniem Opel zyska na przejęciu przez Francuzów?
Więcej o:
Komentarze (28)
Nowa strategia Opla - PSA, Francuzi, Peugeot, samochody elektryczne
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • oyayebye

  Oceniono 32 razy 16

  Jedno co podoba mi się u francuzów, jak produkują samochód i wyszczególniają co do niego włożyli to jest. Szwaby natomiast produkują "golasy" i odbierając nowy samochód z salonu to za każde "cóś" trzeba dopłacać. Nawet Qwa za dywaniki a samochód kupujesz w listopadzie. Znam to z autopsji.

 • cometto-pl

  Oceniono 23 razy 15

  "Jednym z jej filarów jest założenie, że proces integracji zakończy się trzy lata wcześniej niż zakładano. Pierwotnie planowano zamknięcie tego etapu w 2017 roku" - aha, czyli zakończy się w 2014 roku?

 • brytnej

  Oceniono 34 razy 6

  Nie Russelsheim, a Rüsselsheim, a przy braku umlautów: Ruesselsheim.

 • lekarzzewsi

  Oceniono 7 razy 5

  No, to, po Oplu.

 • jck12

  Oceniono 25 razy 3

  "Niemiecki koncern planuje szybką i bardzo głęboką integrację z nowym właścicielem - francuskim PSA."

  Fak Logic

 • Gość: Karol1

  Oceniono 1 raz 1

  ja teraz też się na francuza przerzuciłem, ale na Peugeota, w tak dobrej cenie dostałem nową 2008kę w salonie że szok. Te wyprzedaże się teraz mega opłacają

 • Gość: gość78

  0

  u mnie peugeot górą totalnie fajny,mały ekonomicznym,przyjemnie sie prowadzi kupowałem go z salonu i nie żałuje także francuzy dla mnie najlepsze auta

 • Gość: jan

  Oceniono 2 razy 0

  życzę im jak najlppiej i naszym fabrykom opla w Gliwicach. Opel Isnignia i Astra to nie tylko b. ładne auta ale mysle że też niedocenione.
  Polecam świetny artykuł: " Ale Auto! " na: Zycietowiecej

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX