Nowe radiowozy policji prosto z polskiej fabryki

Do policyjnej floty dołączają nowe samochody prosto z gliwickiej fabryki Opla. Blisko 300 oznakowanych radiowozów pojawi się na ulicach jeszcze w tym roku.

Choć w przetargu startowały samochody marki Kia, tym razem policja wybrała Opla Astrę, a konkretnie piątą, najnowszą generację samochodu. W ręce funkcjonariuszy trafi prawie 300 egzemplarzy wyposażony w silnik benzynowy o mocy 200 KM. Taka jednostka zapewnia przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 7,7 sekundy, a prędkość maksymalna to 235 km/h.

Zobacz także: Takimi samochodami będą jeździć policjanci. Nowe nieoznakowane radiowozy od BMW

Katalogowe ceny takiej wersji zaczynają się do 83 700 zł, ale pozostaje jeszcze przygotowanie pojazdu do służby w policji – wyposażenie m.in. w dodatkowe oświetlenie ostrzegawcze, oklejenie nadwozia, montaż radiostacji. Tym razem samochody dostarczy lubelski dealer Opla Energozam przy współpracy firmy Wawrosz,

Dostawa pierwszych egzemplarzy jest planowana jeszcze w listopadzie tego roku.

Jeep Compass | Test

Więcej o:
Komentarze (45)
Policyjny Opel Astra
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • wasyll11

  Oceniono 43 razy 23

  w KOŃCU KTOŚ WYBRAŁ AUTO PRODUKOWANE W POLSCE I W MIARĘ DOBRE NIEC H .
  KIE-e niech sobie kupują Sołowacy

 • Gość: Piernik

  Oceniono 22 razy 12

  Silniki turbo zawsze bardzo dobrze sprawdzały się w Policji. Częste uruchamianie silnika i wyłączanie zabijało turbinę.Do tego brak doświadczenia, a często elementarnej wiedzy o użytkowaniu samochodu z turbo u kierowcy policjanta oraz zasada 1 radiowóz 8 kierowców skutkuje szybkim zużyciem i ogromnymi kosztami eksploatacji. Ale kto bogatemu zabroni....

 • Gość: Lepszy

  Oceniono 15 razy 11

  Autorzy tego "artykułu" to ignoranci.
  Astra V w wersji Sports Tourer nigdy nie była i nadal nie jest produkowana w Gliwicach.
  Samochody te pochodzą z fabryki w Wielkiej Brytanii...

 • Gość: stanko

  Oceniono 5 razy 1

  Dołączają do FLOTY policyjnej, czyli radiowozy PODWODNE, o których Macierewicz coś wspominał i że nikt takich na świecie nie ma?

 • Gość: janek

  0

  astra 5 kombi nie jest produkowana w Gliwicach tylko w UK

 • Gość: Ass

  Oceniono 2 razy 0

  Musiał PiS dojść do władzy żeby kupili samochody wyprodukowane w Polsce a nie dorabiali Słowaków z KIA która nas olała i postawiła fabryki u Czechów i Słowaków. Dobry wybór dla Policji oby więcej takich decyzji.

 • aequos

  Oceniono 12 razy 0

  "Dodatkowe oświetlenie ostrzegawcze, oklejenie nadwozia, montaż radiostacji".... ciekawe czy kiedys doczekamy sie rownież kamer rejestrujących czynności policjanta? Tak jak w USA? Pewnie nigdy.... bo po co "stróżom prawa" patrzeć na ręce?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX