Obwodnica Rzeszowa coraz dłuższa, ale kierowcy nie mogą na nią wjechać

Nowy odcinek drogi ekspresowej S19 od węzła Świlcza do węzła Rzeszów Południe jest już gotowy. Nitka o długości 6 kilometrów kosztowała ponad 340 ml zł, ale kierowcy na razie nie mogą nią jechać.

W środę odbyła się konferencja prasowa rzeszowskiego oddziału GDDKiA, na której poinformowano o dalszych losach inwestycji. Zanim kierowcy pojawią się na nowym odcinku trasy S19, muszą poczekać na budowany przez samorząd Rzeszowa łącznik z węzłem Rzeszów Południe. Dopiero, gdy inwestycja zostanie zakończona pojawią się tam kierowcy.

Łącznik wraz z dwoma rondami będzie oddany do użytku 30 listopada br. Pierwotnie inwestycja miała być skończona jeszcze we wrześniu, ale podczas realizacji pojawiły się problemy - jeden z nasypów zaczął osiadać. Wykonawca musiał zastosować tzw. metodę obciążeniową, a to wydłużyło pracę. Aktualny termin zakończenia prac to 30 listopada.

Odcinek drogi S18 Świlcza-węzeł Rzeszów Południe budowały firmy Eurovia i Warbud. W przypadku pierwszej firmy, kontrakt był sporym wyzwaniem, ponieważ teren był zurbanizowany i występowały na nim duże różnice wysokości. Na odcinku wykonano ponad milion metrów sześciennych nasypów, wykorzystano 37 tys. metrów sześciennych betonu i zużyto 3,8 tys. ton stali.

Droga S19 jest częścią drogi Via Carpatia biegnącej z Kłapejdy przez Polskę, Słowację, Rumunię, Bułgarię aż po greckie Saloniki. Polska część trasy ma długość prawie 700 km. Na Podkarpaciu są już gotowe trzy odcinki trasy: Stobierna-węzeł Rzeszów Wschód, węzeł Rzeszów Zachód-Świlcza i Sokołów Małopolski-Stobierna. Na pozostałych częściach trwają prace przygotowawcze lub są w trakcie procedury przetargowej, która wyłoni wykonawców.

Więcej o:
Komentarze (22)
Obwodnica Rzeszowa coraz dłuższa, ale kierowcy nie mogą na nią wjechać
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • krzysztof_ptk

  Oceniono 10 razy 2

  6 kilometrów jest częścią drogi Via Carpatia biegnącej z Kłapejdy aż po greckie Saloniki...Brakuje jeszcze 2.355 km

 • susceptant

  Oceniono 1 raz 1

  A w tzw. międzyczasie.
  19.10:
  -otwarto oferty na drugi odcinek tzw. S6 Trasy Kaszubskiej (Szemud-Luzino, dł. ok. 10 km)
  - otwarto oferty na dwa odcinki (Szczepanowice-Widoma i Widoma Kraków, dł. ponad 30 km) tak długo wyczekiwanego fragmentu S7 w woj Małopolskim, w tym ten najważniejszy: z nową "wylotówką" z Krakowa. Niestety najniższe oferty przekraczają kosztorys o ponad 80 mln zł
  20.10:
  - otwarto oferty na trzy zadania S19 na odcinku Lublin-Kraśnik (z obw.)
  - popołudniu nastąpi otwarcie drugiej jezdni trasy S3 na odcinku Sulechów-Zielona Góra (ok. 13 km)
  - GDDKiA rozwiązała umowę z konsorcjum Vistal Gdynia-PRD Kielce na budowę obwodnicy Dąbrowy Tarnowskiej w ciągu dk 73.

  Dlaczego nie ma ani słowa o tych wydarzeniach???

 • Gość: Mnich

  Oceniono 1 raz 1

  Zdjęcie Nienadówki.
  Problem ma GDDKiA bo koniec obwodnicy w szczerym polu a nie Rzeszowa.

 • Gość: Asd

  0

  Nie rozumiem co ma gddkia do łącznika. Przecież to buduje miasto.

 • Gość: Marek

  0

  Śmiechu warte:piekarz piekł,ale w mące były robaki i musiał piec w następną noc.Płytkarz kładł płytki ale spadły ,bo sąsiad w tym czasie ubijał kostkę.Ślub sie nie odbył,bo ksiądz źle się poczuł.itd.Więc 340 mln x 2/12x 9% = 5mln trzeba zapłacić.Wyegzekwować i basta

 • wolny.kan.gur

  Oceniono 2 razy 0

  Jeżeli nagle grunt zaczyna niespodziewanie osiadać to znaczy że ktoś sierd...lił badania geologiczne pod miliardową inwestycję. Tutaj nie ma prawa dojść do takich niespodzianek. Chyba się nie doczekam czasów w których urzędnicy będą siedzieli w kryminale za popełniane przez siebie błędy, na razie ryzyko dotyczy tylko uczciwych obywateli.

 • Gość: Dan

  0

  "... wydali krocie"? Kto wydał? ...rwa, co za tytuł.

 • Gość: aaa

  Oceniono 20 razy 0

  via carpatia - czyli jak za nasza kasę zrobić dobrze Litwinom, którzy nas nienawidzą. przy okazji odbieramy klientów naszym portom . szalona polityka PIS.
  zamiast budowac drogę, tam gdzie POLSKA ma biznes i inwestycje, wydajemy miliardy na rzecz Litwinów.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX