Minister Infrastruktury i Budownictwa: Nowa Zakopianka już za trzy lata

Minister infrastruktury i budownictwa, Andrzej Adamczyk, ma dobre wieści dla kierowców. Na Sylwestra 2020 roku będziemy mogli pojechać nowo wybudowana Zakopianką.

Kilka dni temu premier Beata Szydło i minister Andrzej Adamczyk uczestniczyli w uroczystości rozpoczęcia drążenia tunelu na budowie drogi S7, czyli popularnej Zakopianki. Inwestycja jest realizowana bez przeszkód i już niebawem kierowcy będą mogli poruszać się nowymi odcinkami w kierunku Zakopanego. Minister zapewnił, że w 2021 roku będziemy mogli pojechać na Puchar Świata, a po drodze od Rabki w kierunku Myślenic nie natkniemy się na zatory drogowe.

Drążenie tunelu na tzw. portalu południowym ma być prowadzone równocześnie z obu stron nawet zimą. Przedstawiciele rządu poinformowali, że prace będą trwały 24 godziny na dobę przez siedem dni w tygodniu.

Zobacz także: Testujemy Audi RS3 Limousine. Wyjątkowy prezent urodzinowy

Pozostałe odcinki Zakopianki to ponad 50-metrowe estakady od południowego wylotu tuneli, przez miejscowość Skomielina w kierunku Rabki, a tuż za nią węzeł na wysokości Chabówki.

To właśnie w ciągu drogi S7 powstanie najdłuższy tunel w Polsce o długości 2,06 km. Jeżeli wykonawca dotrzyma terminów, inwestycja powstanie w ciągu czterech lat. Koszt budowy jest szacowany na niespełna miliard złotych.

Czy wierzysz w zapewnienia rządu, że Zakopianka będzie gotowa już w 2020 r.?
Więcej o:
Komentarze (16)
Zakopianka - gotowa, budowa, otwarcie
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • mmeydey

  Oceniono 21 razy 17

  pisze jakby całość mieli oddać a tu małe odcinki, których palny, przetargi były jeszcze za poprzedniego rządu, nie ma to jak chwalić się cudzymi osiągnięciami, ale Adamczyk lubi otwierać coś do czego ręki nie przyłożył

 • gleen_666

  Oceniono 19 razy 17

  Jeszcze brakuje 6 pasów dla pieszych na Krupówkach i galerii handlowej na giewoncie. W każdym razie nie ma tam już czego szukać

 • Gość: cezar85

  Oceniono 8 razy 6

  to w niedzielę będzie można już kropić i przecinać pierwsze wstęgi

 • Gość: ola

  Oceniono 6 razy 2

  Codziennie bombardują nas jakimis sensacyjnymi doniesieniami,Centralne lotnisko,Autostrady do nieba.......tylko gdzie te Helikoptery potem drony,potem autokary dla Wojska Panie Macierewicz?????łatwo wydawać forse z budżetu na podwyżki dla siebie i rodzin na płoty,ogrodzenia przed Suwerenem na bilbordy,Ojca Rydzyka tylko nie ma na służbę zdrowia a Dzieci z genetycznymi chorobami proszą o Życie i żebrzą pieniążki.WSTYD!!!

 • bob2436

  Oceniono 1 raz 1

  A od Białego Dunajca tradycyjnie korek?

 • jakisinnywolnylogin

  Oceniono 4 razy 0

  Jak to 7 dni w tygodniu?
  A co z rodzinami budowlańców, którzy na polecenie p.premer będą drążyć tunel we wszystkie niedziele?
  To handlowanie jest złe, a drążenie tuneli już dobre?

 • hunter1111

  Oceniono 3 razy -3

  pis rzadzi juz 4 lata, zawsze w czasasch propserity, bez schimy smolenskiej bez palneia opon przez pseudo solodiarpsnsc i c zbudowali, rozdali kase i nicwiecejale polske przejeli w tym sa szybcy

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX