CPN wraca do łask. Szykuje się powrót do PRL-u?

Pod hasłem "CPN" przez lata funkcjonowały stacje benzynowe. Mimo zmiany ustroju, nazwa dość długo utrzymywała się w potocznym języku. Teraz Orlen zamierza wskrzesić legendarną markę.

Mimo upływu czasu wielu Polaków nadal jeździ tankować na „cepeen”, mimo że te zniknęły z polskiego krajobrazu. Ostatnią stację z charakterystycznym, pomarańczowym logo zamknięto 17 lat temu. W czasach świetności pod tą marką działało ponad 1400 stacji paliw, a po polskich drogach przemieszczało się prawie 600 cystern do transportu paliw.

Marka CPN może już niebawem wrócić do łask, ponieważ Orlen zastanawia się nad reaktywacją marki. Pierwsza stacja z takim szyldem powstanie na warszawskiej Pradze.

Z takiego obrotu spraw na pewno ucieszą się wszyscy fani klasycznych samochodów oraz stylu vintage. W ostatnich latach modne są powroty do marek, które były popularne kilka dekad temu. Właściciele „dużych Fiatów”, „maluchów”, Syrenek i Polonezów będą mogli podjechać na stację z charakterystycznym, pomarańczowym logo. Miejmy tylko nadzieję, że na obiektach CPN nie powróci duch starych czasów, czyli długie kolejki, kartki na paliwo i nieprzyjemna obsługa.

Specjaliści z rynku paliwowego nie podchodzą tematu tak entuzjastycznie. Koncern Orlen ma w tej chwili dwie marki stacji paliwowych (Olen i Bliska) oraz kilka innych marek produktów naftowych. Specjaliści zwracają uwagę, że przywracanie do życia starej marki pociągnie za sobą ogromne wydatki na marketing, reklamę oraz budowanie świadomości marki u odbiorcy.

Pomysł wskrzeszenia marki nie jest przypadkowy. Agencja ISBNews poinformowała, że jakiś czas temu pojawiła się próba przejęcia praw do marki, a jedną z przesłanek mogło być nieużywanie jej przez długi czas. Dlatego PKN Orlen zastanawia się nad otwarciem stacji pod legendarnym szyldem. Oficjalne decyzje jeszcze nie zapadły, ale na Twitterze Orlenu można przeczytać komunikat o treści: „Jesteśmy właścicielem znaku CPN i analizujemy, czy odtworzenie pojedynczych historycznych stacji ma uzasadnienie marketingowe i biznesowe”.

Więcej o:
Komentarze (13)
Orlen przywróci markę CPN?
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: jan

  Oceniono 12 razy 6

  Czekam na powrót PSS Społem, PKS, inspekcji robotniczo-chłopskich, czynów społecznych, ech ...
  Łza się kręci w oku Prezesa

 • Gość: Marcin

  Oceniono 6 razy 6

  Jeśli będą takie ceny jak na zdjęciu to jestem za :)

 • j.an

  Oceniono 4 razy 4

  Mnie CPN kojarzył się z niska ceną a Orlen i Lotos to krwiopijcy maja najdroższe paliwa na swoich stacjach.Wystarczy że jakiś terrorysta pierdnie to już Orlen i Lotos podnosi ceny.Ale nie ma się co dziwić jak prezesi tych firm zarabiają miliony to ktoś to musi sfinansować.

 • Gość: pkn

  Oceniono 2 razy 2

  Bliska się nie przyjęła to będzie CPN, to mi zmiana

 • Gość: Żorż

  Oceniono 1 raz 1

  Podczas remontu elewacji siedziby Orlenu przy ul. Pankiewicza w Warszawie (mała uliczka w ścisłym centrum) usunięto z fasady kamienne logo CPN. Ówczesny zarząd Orlenu (z nadania PO) twierdził, że Orlen to nie CPN i że nie widzi potrzeby zachowania tego nawiązania do tradycji spółki. Szkoda, to bezmyślność, gdyż Warszawa i tak już zbyt wiele straciła ze swoich historycznych korzeni.

 • Black Swan

  Oceniono 3 razy -1

  "że przywracanie do życia starej marki pociągnie za sobą ogromne wydatki na marketing, reklamę oraz budowanie świadomości "

  no przecież o to właśnie chodzi... Kolejna marka jest potrzebna Polakom tak samo jak czyrak na dupie ale tu przecież nie idzie o klienta tylko o możliwość wypompowania kasy z państwowego przedsiębiorstwa... Przeróżne misiaczki będą dostawać miliony od Orlenu a w zamian zajmą się "budową świadomości"...

 • Gość: grzech

  Oceniono 5 razy -1

  tak ta marka spowoduje że pojadę obok 1000 innych stacji do Warszawy zatankować bo po tankowaniu na cpn będe miał niekończący się orgazm.Wszyscy czekamy w cuglach aż to wielkie wydarzenie będzie mialo miejsce.Wezmę ze 2 wiadra i ustawię w kościele aby się każdy mógł choć przeżegnać naftą z CPN

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX