Ostatni egzemplarz LaFerrari Aperta sprzedany. Kosztował majątek!

Kilka dni temu na aukcję trafił ostatni egzemplarz wyjątkowego Ferrari LaFerrari Aperta. Włoski supersamochód osiągnął rekordową cenę, a pieniądze trafią na szczytny cel.

Ferrari wyprodukowało zaledwie 209 egzemplarzy wyjątkowego modelu LaFerrari Aperta ze składanym dachem. Dziewięć z nich trafiło do celów promocyjnych, ale włoski producent postanowił wyprodukować jeszcze jeden, z myślą o organizacji Save the Children.

W porównaniu z innymi egzemplarzami, które wyszły z fabryki, ten konkretny model pomalowano lakierem Rosso Corso i ozdobiono białymi pasami ciągnącymi się przez całą długość nadwozia i pokrywę silnika. Kabinę przyozdobiono tapicerką z Alcantary przeszywaną czerwoną nicią, a do tego nie brakuje akcentów wykonanych z karbonu.

Na pokładzie włoskiej maszyny pracuje jednostka V12 o mocy około 800 KM wspierana przez silnik elektryczny o mocy 163 KM - łączna moc układu przekracza 950 KM i 900 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Włoska maszyna przyspiesza od 0 do 100 km/h w czasie poniżej 3 sekund. Druga „setka” pojawia się po 7 sekundach. Prędkość maksymalna Ferrari LaFerrari Aperta to 350 km/h.

Specjaliści od supersamochodów szacowali wartość tego egzemplarza na 3-4 mln euro. Szczególnie, że ostatni egzemplarz sprzedany na aukcji w zeszłym roku osiągnął cenę 7 mln dolarów. Tymczasem auto z numerem 210 sprzedano kilka dni temu za 8,3 mln euro (9,98 mln dolarów).

Silnik Ferrari F12tdf

Więcej o: