Porsche 911 GT3 w wersji "light"

Porsche 911 GT3 Touring Package

Porsche 911 GT3 Touring Package (fot. Porsche)

We Frankfurcie Porsche pokazało nowe 911 wyposażone w zestaw GT3 Touring Package. To model nawiązujący do legendarnego 911 Carrera RS 2.7. Co ważne, dostępny będzie tylko z ręczną skrzynią.

Największą różnicą w porównaniu z „pełnym” pakietem GT3 jest brak wielkiego, tylnego skrzydła. Zamiast tego samochód wyposażono w bardzo subtelny tylny spojler. Niemieckie źródła podają, że wzmocniona wersja oferuje 500 KM maksymalnej mocy i 460 Nm momentu obrotowego. Silnik bokser o pojemności czterech litrów połączono tym razem z 6-biegową, ręczną skrzynią biegów. W normalnej odmianie GT3 znajdziemy 7-stopniową przekładnię PDK, ale w tym przypadku nie będzie dostępna.

Najnowsze dziecko inżynierów z Zuffenhausen nie różni się osiągami od normalnej wersji. Auto przyspiesza od 0 do 100 km/h w 3,9 sekundy, a prędkość maksymalna to 316 km/h. Oficjalna cena to 152 416 euro na rynku niemieckim. Klienci będą mogli zamówić dodatkowe wyposażenie, takie jak np. pakiet Chrono, ceramiczne hamulce i system podnoszący przednią oś.

Pakiet GT3 Touring oferuje więcej komfortu podczas jazdy bez kompromisu w kwestii osiągów. Więcej na temat modelu dowiemy się podczas salonu motoryzacyjnego we Frankfurcie, gdzie zadebiutuje tuż obok nowego Cayenne oraz 911 Speedster.

Porsche 911 GT3 Touring Package

Czy wiesz, co oznaczają kontrolki w twoim samochodzie? [QUIZ]
1/20Zacznijmy od podstaw. Co oznacza ten symbol?
Skomentuj:
Porsche 911 GT3 w wersji "light"
Zaloguj się lub komentuj jako gość

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Zobacz także
  • Porsche Cayenne 2017 Nowe Porsche Cayenne oficjalnie!
  • Porsche Macan GTS Porsche zrezygnuje z silników Diesla?
  • Aktywny dyfuzor Porsche Porsche 911 | Nowe klapki
Najczęściej czytane