Honda świętuje urodziny Type R

Honda świętuje urodziny Type R

Honda świętuje urodziny Type R (fot. Honda)

Japoński producent przygotował atrakcję dla fanów sportowych modeli. W tym roku wypada 25. rocznica Type R.

Trudno w to uwierzyć, ale charakterystyczne logo Type R ma już 25 lat. Pierwszym modelem z tym znaczkiem była Honda NSX zaprezentowana w 1992 roku. W tym samym roku japoński producent wprowadził na rynek motocykl CBR900 RR Fireblade, a więc powód do świętowania jest podwójny.

Przez ćwierć wieku gama modelowa Type R mocno się rozrosła, ale niektóre z tych modeli nie były  dostępne globalnie. Ten zarzut głównie dotyczy rynku amerykańskiego. Jednak nie brakowało samochodów, które wzbudzały naprawdę dużo emocji - jak wspomniana Integra Type R oraz kolejne generacje modelu Civic. W przypadku motocykli zaczęło się od modelu 900RR, następcami były 929RR, 954RR, a w 2004 roku pojawił się model CBR1000RR, który był przepustką do świata motocykli z litrowym silnikiem.

Z okazji 25. urodzin japoński producent zabrał wszystkie stare i nowe modele na brytyjski tor Rockingham Motor Speedway. Przedstawiciele marki podkreślają, że dwie i pół dekady mocno zmieniło świat, ale przed Hondą stoją kolejne wyzwania, jak choćby napęd elektryczny.

Tylko nieliczni znają te marki. Rozpoznasz je po logo? [QUIZ]
1/10Coś na rozgrzewkę. Samochody tej marki jeszcze niedawno często można było spotkać na polskich drogach. Teraz znacznie łatwiej spotkać je za wschodnią granicą. Mowa o:
Komentarze (10)
Honda świętuje urodziny Type R
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • wasataszpilka

  Oceniono 6 razy 4

  Honda Integra Type-R DC2. Niby tylko napęd na przód, ale nie przeszkadzało to Hondzie łoić tyłka konkurencyjnej Celici, która miała więcej koni, a do tego napęd na 4 koła :D Tu widać przewagę technologii Hondy nad Toyota, czyli japońskim VW :D

 • Gość: JDM

  Oceniono 3 razy 1

  Honda Civic TypeR!

 • Gość: Trompka

  0

  A i tak wszystko to blednie przy radości z jazdy MX-5 (albo S2k, dodajmy uczciwie).

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Zobacz także
 • Honda Civic X Honda jeszcze nie uśmierca diesli. Oto nowy silnik
 • Honda Clarity Electric Honda Clarity Electric już w salonach. Znamy cenę
 • Honda S2000 Ultimate Edition Honda S2000 wraca do gry!
Najczęściej czytane