BMW pokazało i3S. Elektryczny maluch na lekkich sterydach

Już we wrześniu na targach we Frankfurcie zobaczymy nowe BMW i3. Nie będzie to jednak nowa generacja, a lekki lifting oraz wersja oznaczona literą S.

Na oficjalną prezentację BMW i3S wciąż czekamy, ale sporo informacji o nowym modelu Bawarczyków pojawiło się na łamach Automobile Magazine. Chwilę później BMW opublikowało zdjęcia nowego i3 oraz i3S.

Litera "S" w motoryzacji nieodłącznie kojarzona jest ze sportem. I nie inaczej jest w przypadku BMW i3. i3S może się pochwalić silnikiem elektrycznym o mocy 184 KM i 270 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Oznacza to wzrost odpowiednio o 14 KM i 20 Nm. BMW pochwaliło się, że i3S będzie się rozpędzać do 100 km/h w 6,9 s, co oznacza poprawę o 0,8 s. Prędkość maksymalna wzrosła o 10 km/h do 160 km/h. Z dodatkowym silnikiem spalinowym, którego zadaniem jest przedłużanie zasięgu malucha przyspieszenie będzie wynosić 7,7 s.

Nie licząc trochę mocniejszego silnika, BMW i3S zostało też wyposażone w obniżone o 12,7 mm, sportowe zawieszenia. 20-calowe, lekkie felgi są w tej wersji standardem. Tak samo jak kilka pomniejszych sportowych akcentów.

BMW i3 2017BMW i3 2017 fot. BMW

Nowe BMW i3 i i3S zostaną oficjalnie zaprezentowane już na dniach. Lifting nie przyniesie rewolucji. W podstawowej wersji silnik i zasięg pozostaną identyczne. BMW postawi też na delikatne odświeżenie nadwozia (co widzimy już na zaprezentowanych zdjęciach). Wiemy jednak, że Niemcy dość mocno pracowali nad poprawą technologii szybkiego ładowania. Z kolei na pokładzie możemy się spodziewać kilku nowoczesnych nowych systemów.

Czy pojawienie się w Europie Tesli Model 3 zagrozi pozycji BMW i3?
Więcej o:
Komentarze (3)
Nowe BMW i3 - silnik, zasięg, moc
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • madapaka

  Oceniono 3 razy 1

  hehehe,
  Czekam na i3 M oraz i3 MCSL

 • Gość: trh

  Oceniono 3 razy -1

  "BMW pochwaliło się, że i3S będzie się rozpędzać do 100 km/h w 6,9 s... Z dodatkowym silnikiem spalinowym, którego zadaniem jest przedłużanie zasięgu malucha przyspieszenie będzie wynosić 7,7 s"
  - czyli dodatkowo wspomagając się spalinowym parametry pogarszają się? Czy może autor coś pokręcił w tłumaczeniu z zagranicznych stron i chodziło, że na samym spalinowym, gdy elektryk nic już nie daje energii?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX