Chcesz się pozbyć diesla? Mercedes daje premię

Polski oddział Mercedesa przygotował akcje, która przypomina kampanię przygotowaną kilka miesięcy temu dla rynku niemieckiego. Chodzi o "dopłatę" podczas wymiany używanego samochodu z silnikiem wysokoprężnym na zupełnie nowy egzemplarz.

Koncern Daimler rozpoczyna akcję, która ma wspomóc wymianę parku samochodowego na nowszy w Polsce i innych krajach Europy. Chodzi przede wszystkim o silniki Diesla, które powinny spełniać normę Euro 6. Dzięki temu emitują mniej substancji szkodliwych dla środowiska, ponieważ wykorzystują filtr cząsteczek stałych – DPF. Rozwiązanie jest powszechnie stosowane przez wiele koncernów, a jego użycie pozwala oczyszczać spaliny z cząstek sadzy.

Oferta Mercedesa przewiduje premię za wymianę używanego samochodu z silnikiem wysokoprężnym lub benzynowym (spełniającym normy od Euro 1 do Euro 4) na wybrany model Mercedesa lub Smarta. Za zakup nowego egzemplarza spełniającego restrykcyjną normę Euro 6 (lub samochód wyposażony w hybrydowy układ napędowy typu plug-in) przysługuje premia w wysokości 9 tys. zł netto. Przy zakupie Smarta electric drive można liczyć na dopłatę w wysokości 5 tys. zł netto.

Żeby skorzystać z tej promocji trzeba pozostawić w rozliczeniu używany samochód lub zezłomować go. Premia przysługuje za auto dowolnej marki, pod warunkiem, że jest zarejestrowane na nazwisko obecnego właściciela/firmę przez co najmniej 6 miesięcy – licząc od 18 sierpnia 2017 roku.

Oferta przygotowana przez Mercedesa potrwa do końca bieżącego roku.

Więcej o:
Komentarze (14)
Premia za oddanie diesla w Mercedesie
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: xxx

  Oceniono 4 razy 4

  Zaraz, zaraz proszę uściślić. Jeśli oddaję auto w rozliczeniu, to dostaję kasę za auto + upust czy tylko upust? Jeśli to drugie to jest jakaś kpina. Kto mając truchło wartę 9 tys zł lub mniej kupuje Mercedesa. Zresztą taka kwota to pewnie standardowy rabat przy A lub C klasie.

 • osmiol

  Oceniono 8 razy 2

  "Żeby skorzystać z tej promocji trzeba pozostawić w rozliczeniu używany samochód lub zezłomować go. Premia przysługuje za auto dowolnej marki, pod warunkiem, że jest zarejestrowane na nazwisko obecnego właściciela/firmę przez co najmniej 6 miesięcy – licząc od 18 sierpnia 2017 roku"
  Skoro liczymy od 17 sierpnia br to te 6 miesięcy mija 17 lutego 2018. Przy promocji mercedesa do końca tego roku oferta jest kogo?

 • jck12

  Oceniono 6 razy 2

  Czyli zostawiam swoją fiestę wartą 25k, albo ją złomuję i mogę kupić merca 9k taniej?

 • dublet

  Oceniono 3 razy 1

  Ciekawa oferta ale jest problem: dealerzy za furę w rozliczeniu dają 20% mniej, niż cena rynkowa o jeszcze kręcą nosem. Jeśli w rozliczeniu zostawię grata za 10 tysi to gitara, ale jeśli zostawię auto warte 50 tysi, to tracę 10, a zyskuje 9. 1 tys zeta w plecy.

 • Gość: Kierowca

  Oceniono 5 razy 1

  Strasznie duza ta premia? Przy zakupie auta w cenie ok 100000 tysiecy prawie nie odczuwalna. W Niemczech sa premie w wysokosci do 10000 euro co przy cenie auta np. 40000 euro daje juz roznice!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX