Mercedes zapowiada nowy poziom luksusu. Czy to piękny Maybach Vision 6 bez dachu?

W zeszłym roku Mercedes zachwycił wszystkich pięknym konceptem Maybacha Vision 6. Wszystko wskazuje na to, że piękne coupe lada chwila powróci. Jednak tym razem w wersji kabrio.

Mercedes na swoim oficjalnym kanale na serwisie YouTube pokazał krótki film, który zapowiada kolejny koncept Vision. W zeszłym roku podczas słynnej imprezy Concours d'Elegance w Pebble Beach pokazano przepięknego Mercedesa-Maybacha Vision 6, którego Niemcy określili mianem "wizji luksusowego coupe XXI wieku". Projekt prawdopodobnie powróci, tylko, że tym razem w wersji bez dachu.

 

Mercedes-Maybach Vision 6, czyli...

To imponujące, majestatyczne coupe o długości około 6 metrów. Auto było wyposażone w tzw. skrzydła mewy, czyli charakterystyczne drzwi otwierane do góry. To nawiązanie do legendarnego Mercedesa 300SL Gullwing. Z kolei we wnętrzu Niemcy postawili na futurystyczny, luksusowy projekt. Niestety, o stronie technicznej projektu nie dowiedzieliśmy się zbyt dużo. Vision 6 był raczej pokazem możliwości projektantów, a nie samochodem, który miał zachwycać osiągami.

Nie wiadomo jeszcze, czy Mercedes w ogóle planuje wprowadzenie podobnego modelu do produkcji. Kilkukrotnie pojawiały się jednak już informacje, że Niemcy rozważają stworzenie przedłużonej i jeszcze lepiej wyposażonej klasy S Coupe (i sporo droższej...). Nowe coupe miałoby być przygotowane właśnie pod marką Mercedes-Maybach. Koncept idealne wpisywał się w te plotki. Wiele osób spekulowało, że Vision 6 był tylko rozgrzewką projektantów przed bardziej cywilizowanym i mniej futurystycznym coupe, które trafi do produkcji jeszcze przed 2020 r.

Powrót konceptu w tym roku w nowej wersji świadczy o tym, że Mercedes nie porzuca swoich planów.

Mercedes-Maybach 6

Czy Twoim zdaniem na rynku jest miejsce dla aż tak luksusowego samochodu Mercedesa?
Więcej o:
Komentarze (4)
Mercedes zapowiada nowy poziom luksusu. Czy to piękny Maybach Vision 6 bez dachu?
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: cezar85

  Oceniono 8 razy 4

  ten 'bez dachu' ma dach

  czy na tym polega zmiana zasad gry?

 • bob2436

  0

  Chłopaki z hot wheels wymyślili dziesiątki takich projektów. Wszystkie są ładne i wszystkie kompletnie bezużyteczne. Skok kół w zawieszeniu tego dziwoląga to jakieś 5cm - nie nadaje się nawet do jazdy po równych autostradach, o garbach w jezdni czy wjazdach do garażu nie mówiąc.

 • Gość: slawcio

  Oceniono 6 razy 0

  do biedronki na zakupy, nawet kolor pasuje :)

 • Gość: gregor

  Oceniono 6 razy 0

  i gdzie tym wyjechac

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX