Tesla Model S - tysiąc kilometrów na jednym ładowaniu

Jakiś czas temu Elon Musk zapewniał, że Tesla Model S 100D przejedzie nawet tysiąc kilometrów na jednym ładowaniu. Nie były to puste obietnice - właśnie ustalono nowy rekord.

Kilka dni temu fanklub Tesli z Włoch zorganizował 27-godzinny maraton, podczas którego Tesla Model S 100D przejechała ze średnią prędkością 40 km/h dystans o długości 1078 km. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że taki wynik udało się osiągnąć na jednym ładowaniu.

Nowy rekord ustalono prawie dwa miesiące po tym, jak Elon Musk oznajmił na Twitterze, że jest to możliwe. Włoska ekipa zużyła 91 Wh na kilometr, w sumie zużywając 98,4 kWh.

Szef Tesli pogratulował organizatorom przy okazji podkreślając, że jest to światowy rekord – Tesla Model S 100D jest pierwszym samochodem elektrycznym, który przebił barierę tysiąca kilometrów zasięgu.

Komentarze (111)
Tesla Model S - tysiąc kilometrów na jednym ładowaniu
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: swiat

  Oceniono 55 razy 27

  Narzekacze z nad Wisly, krytykanci, malkontenci, najgorsi kierowcy, co zrobiliscie dla motoryzacji, dla rozwoju cywilizacji technicznej poza lampa naftowa?

 • hiszpan25

  Oceniono 51 razy 17

  przypomina mi to nieco jazde o kropelce - niby sie da, niby mozna przejechac zadziwiajaco duzo - tylko co z tego skoro NIKT normalnie tak nie jezdzi? realne zapotrzebowanie na energie elektryczna dla TESLI model S wynosi okolo 20.6kWh/100km. czyli REALNY zasieg na ladowaniu to nawet nie 500km a nie 1000km.

 • Marcin Adamczak

  Oceniono 22 razy 12

  Malkontenci.Czytajcie ze zrozumieniem.W tekście jest napisane,że jechał ze ŚREDNIĄ prędkością 40km/h,a nie 40km/h.Ja mieszkam pod Poznaniem i jeżdżąc po okolicy i po samym mieście wychodzi mi na komputerze 44km/h.jeżdzę normalnie.Czy to znaczy,że się wlokę ,bo średnia nie wyszła mi 80 km/h??

 • facet4x

  Oceniono 12 razy 8

  A teraz niech ktoś weźmie bmw audi czy volkswagena i przejedzie nim odległość przy spalaniu deklarowanym w specyfikacji :-).

 • zyks

  Oceniono 9 razy 7

  No to do roboty, Panie Premierze Morawiecki! Obiecałeś Pan milion takich "na naszych polskich drogach" na 2022 r. Tak jest na slajdach! P. premier jak mówi, że nie da, to nie da. A jak mówi, że da, to mówi... A może...? To juz niedługo. Zobaczymy:-)

 • Gość: świat w pigułce

  Oceniono 23 razy 5

  Ja na jednym ładowaniu śniadaniem też mogę jeździć z pedkością 40km/h. Rowerem.

 • pasik3

  Oceniono 4 razy 4

  Dodając że zaczynali zjeżdżać we Włoszech z największego szczytu, których tam nie brakuje a kończąc w morzu :P

 • Gość: klm

  Oceniono 18 razy 4

  bez świateł, wycieraczek, klimatyzacji, ogrzewania, z predkością motoroweru...

  w normalnych warunkach wątpliwe czy nawet 300 km przejedzie...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX