Zamówiłeś Forda GT? Lepiej bądź cierpliwy!

Ford rozpoczął pierwszy etap produkcji długo oczekiwanego supersamochodu, ale szczęśliwi klienci muszą się uzbroić w cierpliwość. Co jest powodem opóźnienia w dostawach Forda GT?

Amerykański producent wysłał już list do wszystkich swoich klientów, w którym tłumaczy powody opóźnienia. Chodzi o restrykcje po stronie dostawców i konieczność przeprowadzenia dodatkowego procesu homologacyjnego, wymaganego przy zwiększeniu produkcji.

Dlatego firma musiała zrewidować wszystkie prognozy czasowe odnośnie modelu GT, ale na razie nie podaje szczegółów, jak długo może potrwać przesunięcie czasowe. Niemniej Ford podkreśla, że cały proces jest już prawie kompletny.

Do tej pory wyprodukowano zaledwie 50 egzemplarzy Forda GT, ale docelowo producent zamierza wypuszczać z fabryki jeden egzemplarz dziennie. Na pewno złość klientów minie bardzo szybko, gdy otrzymają kluczyki do upragnionego supersamochodu.

Pod maską pracuje 3,5-litrowy silnik EcoBoost V6 oferujący 647 KM maksymalnej mocy i 744 Nm momentu obrotowego. Z silnikiem połączono 7-biegową skrzynię dwusprzęgłową, która pozwala rozpędzić maszynę do 347 km/h. Szczęśliwi nabywcy musieli zapłacić 450 tys. dolarów za wymarzony samochód.

Audi R8 V10 Plus | Jak brzmi "Wydech Roku" Moto.pl?

Czy Twoim zdaniem do Forda GT pasuje V-szóstka EcoBoosta?
Więcej o: