Volkswagen żegna Touarega. Był zbyt drogi i zbyt... mały

Moda na SUV-y cały czas trwa, a tymczasem Volkswagen postanowił wycofać Touarega z oferty na rynku amerykańskim. Wiele wskazuje na to, ze jego następca również nie trafi za wielką wodę.

Volkswagen Touareg zadebiutował w 2004 roku. Samochód od razu podbił serca klientów i cieszył się ogromną popularnością. Druga generacja zawitała na rynek w 2010 roku, a w drodze jest już kolejna odsłona tego modelu. Jednak wszystko wskazuje na to, że popularny SUV będzie oferowany wyłącznie na Starym Kontynencie.

Decyzja może się wydawać zaskakująca, ale ma ona podłoże w preferencjach klientów. Niemiecka marka cały czas rozwija ofertę aut sportowo-rekreacyjnych, ale amerykańscy klienci nie są zainteresowani SUV-ami, które pomieszczą w kabinie tylko pięciu pasażerów, a tylko taką opcję oferował Touareg. Mniejszy Tiguan, a przy okazji większy Atlas spokojnie zmieszczą w kabinie nawet siedmioro pasażerów.

Kolejna kwestia to cena Volkswagena Touarega na rynku amerykańskim. Volkswagen Tiguan kosztuje od 25 345 dolarów, dużo większy Atlas kosztuje od 30 500 dolarów, a tymczasem cennik Touarega zaczyna się od kwoty 49 495 dolarów. Aktualnie najdroższym modelem w ofercie niemieckiego producenta jest Golf R, który na rynku amerykańskim kosztuje 39 375 dolarów.

Więcej o:
Komentarze (23)
Volkswagen żegna Touarega. Był zbyt drogi i zbyt... mały
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: mrx

  Oceniono 9 razy 5

  Zastepuja go po prostu VW Atlasem. Wiekszym ale nie wiem czy rownie wygodnym i wyposazonym a do tego z ogromnym wyborem sporych silnikow. U nas Touareg sie za maly wydaje a co dopiero za wielka woda..:)

 • popijajac_piwo

  Oceniono 6 razy 2

  Zbyt mały, zbyt drogi i sypało się w nim praktycznie wszystko...

 • zewszad_i_znikad

  Oceniono 10 razy 2

  Duże samochody w warunkach miejskich są niebezpieczne. Potrafią całkowicie zasłonić niższych pieszych i przez to pogarszają ich bezpieczeństwo.

 • Gość: heh

  Oceniono 1 raz 1

  Mały suv to jakieś nieporozumienie. Musi być przestronny i wygodny, żeby i z przodu i z tyłu sie dobrze podróżowało. W moim XLV tak jest i nawet trasy po kilka tys. km sie przyjemnie pokonuje

 • Gość: FFF

  Oceniono 5 razy 1

  TO SIĘ CZĘŚCIEJ PSUŁO NIŻ TANKOWAŁO !!!!

 • Gość: transporter

  Oceniono 1 raz 1

  Niech se kupio scenica

 • jan.janowicz65

  Oceniono 7 razy 1

  VW, BMW, Mercedes, Audi w USA to porażka, na części czekasz tygodniami, a przecież wszystko może się zdarzyć.

 • Gość: Gdynia

  Oceniono 10 razy 0

  I slusznie. Sam zamienilem Cayenne na GLS- w tym pierwszym bagażnik był podobny wielkością do Passata. Tym którzy mają większe potrzeby przewozowe stanowczo odradzam i Cayenne i Touarega.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX