Amerykanie muszą robić lepsze samochody

Amerykańskie samochody powinny mieć lepszy wygląd, być bardziej przystępne cenowo, a do tego zużywać mniej paliwa - to kluczowe sugestie dla amerykańskich producentów, żeby poprawić popularność tych aut w Korei.

Prezydent Donald Trump spotkał się niedawno z prezydentem Korei Południowej, Moon Jae. Tematem była poprawa nierówności w kwestii handlu pomiędzy sojusznikami, a konkretnie Amerykanie chcą poprawić zainteresowanie swoimi produktami na terenie azjatyckiego państwa.

Koncerny Ford, GM i Chrysler podwoiły w zeszłym roku import na terenie Korei, ale nadal ich udziały w rynku wynoszą zaledwie 1 proc.  W Korei Południowej największym zainteresowaniem cieszą się rodzime marki - Hyundai i Kia.

Anonimowy urzędnik wyższego szczebla w rozmowie z agencją Reuters stwierdził, że rozwiązanie barier pozataryfowych nie pomoże w zwiększeniu konkurencyjności amerykańskich samochodów na terenie Korei. Dodał przy tym, że Amerykanie powinni robić samochody, które spodobają się koreańskim klientom.

Auta z USA przegrywają tam rywalizację z konstrukcjami niemieckimi, które są dla Azjatów wzorem pod względem wizerunku, wyrafinowania oraz oszczędności. Jedynym wyjątkiem są pojazdy produkowane przez Teslę i Chevrolet Bolt. Auta elektryczne zyskały w Azji mocno na popularności.

Zdaniem amerykańskiego sekretarza handlu, obecna umowa handlowa stanowi przeszkodę w pobudzaniu importu. Kontyngent pozwala producentom z USA na dostarczenie rocznie 25 tys. pojazdów, które spełniają amerykańskie normy bezpieczeństwa. Jeżeli producenci chcieliby zmodyfikować swoje auta pod kątem koreańskich standardów, to koszty w przypadku więcej niż jednego modelu mogłyby wynieść nawet 75 mln dolarów.

Więcej o:
Komentarze (3)
Amerykanie muszą robić lepsze samochody
Zaloguj się lub komentuj jako gość
  • hiszpan25

    0

    klient glosuje portfelem czy product jest OK czy nie... skoro klienci na calym siwecie wybieraja raczej produkty Koreanskie niz Amerykanskie to wyglada na to ze chyba Koreanczycy potrafia zaoferowac "wiecej samochodu za ta sama cene lub ten sam samochod ale taniej". czego Amerykanie nie potrafia tu zrozumiec? To kwestia nie do dyskusji miedzy prezydentami a producentami I klientami...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX