Nowy pickup Mercedesa. Premiera lada moment!

Mercedes zamierza wejść w zupełnie nowy segment. Lada moment zadebiutuje Klasa X, czyli pierwszy pickup z gwiazdą na masce. Znamy już pierwsze szczegóły.

W przyszłych tygodniach szykuje się kilka ważnych premier. Na początku tygodnia zadebiutuje nowa generacja Audi A8, a zaraz po nim długo wyczekiwany pickup Mercedesa. Oficjalna prezentacja modelu odbędzie się 18 lipca.

Producent ze Stuttgartu zaprezentował właśnie pierwsze teasery modelu, który powstał na płycie podłogowej Nissana Navary. Wszystko wskazuje na to, że luksusowy pickup nie boi się ciężkiej pracy, ponieważ na filmie możemy zobaczyć scenerię w mocnym deszczu, na pustyni oraz w miejskiej dżungli.

Producent pokazał do tej pory wersję koncepcyjną, a wersja produkcyjna będzie sprzedawana praktycznie we wszystkich częściach świata oprócz Stanów Zjednoczonych. Mercedes Klasy X będzie montowany w hiszpańskiej fabryce należącej do koncernu Renault (Cordoba, Argentyna) i Nissan (Barcelona, Hiszpania).

Bezpośrednią konkurencją dla Mercedesa Klasy X będzie Volkswagen Amarok. Pod maską znajdziemy silniki cztero- i sześciocylindrowe. W zależności od jednostki auto będzie dostępne z napędem 4Matic. Raczej nie powinniśmy się spodziewać wersji przygotowanej przez AMG. Nie znamy jeszcze ceny nowego Mercedesa, ale producent zapowiada, że nie będzie dużo droższy od bliźniaczych konstrukcji: Nissana Navara i Renault Alaskan.

Czy Mercedes klasy X odniesie sukces na rynku?
Więcej o:
Komentarze (8)
Nowy pickup Mercedesa. Premiera lada moment!
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Karol Michalski

  Oceniono 6 razy 4

  Najpierw w moim nowym Mercedesie wyciekał lej , ale oleju nie ubywało .
  Teraz kiedy zostało to uszczelnione , olej nie wycieka ... ale oleju przybywa .
  I to jest właśnie Mercedes .

 • Gość: Car-man

  Oceniono 7 razy 3

  A podobno niemcy chca aby wszystkie samochody byly u nich elektryczne .....ciekawe jaki bedzie mial zasieg taki PICKUP w pelni zaladowany ...to jest k....a parodia

 • Bartek kowalski

  Oceniono 11 razy 3

  Nie jestem fanem Mercedesa ale teraz zdrowo poszli po bandzie,Dla mnie bomba bardzo świetnie się prezentuje, :)

 • bartekgryko

  Oceniono 4 razy 2

  "W zależności od jednostki auto będzie dostępne z napędem 4Matic." - to zdanie ma jakiś sens ? w zależności od pory roku dostępne są spodnie dla p Błażeja.

 • antirussia81

  Oceniono 8 razy 2

  A potem przyjdzie czas na traktory, kombajny, kosiarki...

 • Gość: pfff

  0

  Artykuł o pickupie nissanowo-renaultowo-mercedesowym, ale dwa razy wrzutka w artykule o samochodach VAG :) i jak tu nie wierzyć w teorie o tym, że was VAG sponsoruje?

 • kater-11

  Oceniono 12 razy -2

  Auta jakiej firmy opanowały świat ? tak , bo one są bezawaryjne , ale to nie są auta niemieckie . Mercedes ? no cóż to może ruską Ładę ? tańsza i mniej awaryjna , a że to złom ? tak ale za 10 tys Euro , a nie za 300 tys Euro .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX