Lśniące złoto i 2,9 s. do setki, czyli Porsche 911 Turbo S Exclusive Series

Porsche 911 Turbo S to jeden z najlepszych sportowych samochodów na rynku. W wydaniu Exclusive Series jest jeszcze szybszy i... jeszcze droższy

Opis nowego modelu Porsche powinno zaczynać się od silnika i osiągów, ale w tym przypadku trudno przejść obojętnie obok wyjątkowego, złotego lakieru Golden Yellow Metallic. Wyjątkowe 911 Turbo S dostępne będzie jeszcze w białym lub szarym malowaniu, ale to lśniące złoto ściąga na siebie blask wszystkich reflektorów. Exclusive Series to nie tylko nowe lakiery, ale także kilka elementów nadwozia wykonanych z włókna węglowego. Również w luksusowym wnętrzu znajdziemy karbon i złote akcenty.

Powstanie tylko 500 sztuk, a każda będzie oznaczona specjalną plakietką z numerem.

Porsche 911 Turbo S Exclusive SeriesPorsche 911 Turbo S Exclusive Series fot. Porsche

Standardowo Turbo S oferuje kierowcy aż 580 KM mocy, ale w tej wersji został wzmocniony o dodatkowe 27. Z 3,8-litrowego, podwójnie doładowanego silnika wyciśnięto więc 607 KM i 750 Nm maksymalnego, czyli dokładnie tyle ile Turbo S ma z opcjonalnym pakietem Sport Chrono. 911 przyspiesza do pierwszej setki w 2,9 s., do drugiej w 9,6 s. (poprawa o 0,3 s.), a wskazówka prędkościomierza zatrzymuje się dopiero przy 330 km/h.

Porsche 911 Turbo S Exclusive Series wyceniono w Niemczech na 259 992 euro, co oznacza, że jest od Turbo S droższe aż o 54 tysiące euro. Cenę można łatwo podbić, bo Porsche ma do zaoferowania wraz z tym modelem dedykowany zegarek (9 950 euro) oraz zestaw walizek (5 474 euro).

Więcej o:
Komentarze (13)
Lśniące złoto i 2,9 s. do setki, czyli Porsche 911 Turbo S Exclusive Series
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • spyderman2

  Oceniono 6 razy 2

  produkt dla ruskich i pisowskich oligarchów. tylko ich stać na takie cacka bo doją z państwowych spółek na niewyobrażalną skalę. zwykłemu Polakowi żyje się coraz gorzej, ceny wszystkiego idą w górę (prąd, banki, gaz, woda, żywnośc) bo ktoś tych pisowskich oligarchów musi utrzymać. sdÓrska z pisu bez doświadczenia w ubezpieczeniach 90tyś miesięcznie dostaje

 • Gość: Adams

  Oceniono 3 razy 1

  Kupiłbym żonie gdbyby mnie było stać, na tą chwile mogę jej tylko pokazać

 • Gość: Mike

  Oceniono 3 razy -1

  Pakiet sport Chrono każdym 911 turbo S jest wyposażeniem standardowym ani opcjonalnYm

 • Gość: em

  Oceniono 4 razy -2

  za 800tys mam NISSANA GTR Nismo
  zostaje 300tys i wiecej spokoju od serwisu bo Porsze 911 sypie sie jak sieczka

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX