Google rezygnuje z autonomicznych samochodów. Co dalej?

Firma Waymo, należąca do Google, poinformowała o zakończeniu prac nad autonomicznymi mini-samochodami o nazwie "Firefly". Zamiast tego firma skupi się na rozwijaniu przyszłościowej technologii w Chryslerze Pacifica Hybrid.

Waymo żegna projekt "Firefly", czyli niewielkie samochody uczestniczące w programie autonomicznej jazdy rozwijanej przez informatycznego giganta z USA. Flota tych pojazdów była wykorzystywana od 2014 roku, ale firma od razu zastrzegała, że nie będzie to program długofalowy. Inżynierowie Waymo wykorzystywali małe pojazdy do testowania sensorów i oprogramowania połączonego z komputerem sterującym.

Samochody przejechały kilka milionów kilometrów bez udziału człowieka, a w międzyczasie inżynierowie zaprojektowali specjalną wycieraczkę służącą do usuwania ptasich odchodów oraz innych zabrudzeń z przedniej szyby, które mogły zakłócać działanie systemu LIDAR.

Specjaliści z Waymo skupią się teraz na pracach rozwojowych przy flocie 600 egzemplarzy Chryslera Pacifica z napędem hybrydowym. Specjaliści z Google wyposażyli je w autonomiczną technologię. Na pokładzie vanów pojawiły się nowe sensory i kamery, a także zaktualizowane oprogramowanie sterujące samochodem, który może jechać samodzielnie bez udziału kierowcy.

Co stanie się z samochodami "Firefly?" Część z nich trafi do muzeum komputerowego w Mountain View, a kolejna część do muzeum designu w Londynie. W październiku niektóre samochody trafią do centrum naukowego w Arizonie skąd przejadą do Austin w Teksasie.

Więcej o:
Komentarze (3)
Google rezygnuje z autonomicznych samochodów. Co dalej?
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • grzegozrz

  Oceniono 7 razy 3

  "Google rezygnuje z autonomicznych samochodów, Co dalej?."

  Moja odpowiedz na tak postawiona kwestie: f*ck you, Boner!
  Google nie rezygnuje z autonomicznych samochodow, to sam napisales ponizej. Troche szacunku dla czytelnika prosze, lgarzu!

 • Gość: Pawel

  Oceniono 4 razy 2

  "[...] a w międzyczasie inżynierowie zaprojektowali specjalną wycieraczkę służącą do usuwania ptasich odchodów [...] z przedniej szyby, które mogły zakłócać działanie systemu LIDAR" - SZOK!!! Największe osiągnięcie inżynierów Googla: wycieraczka do przedniej szyby! Epokowe odkrycie!!! To na pewno pomoże LIDARowi (który nawiasem mówiąc nie jest umieszczony za przednią szybą). Dzięki Ci Dziennikarzu Wspaniały, zrobiłeś mój dzień (jak to się teraz mawia)

 • Gość: KimJestBoner

  Oceniono 3 razy -1

  Za Urban Dictionary:
  Boner: A slang term for an erect penis due to sexual stimulation. It is called so because the penis resembles a bone.
  "The man got a boner because he was looking at Playboy."

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX