82-latek bez prawa jazdy uciekał przed policją przez dwa powiaty. Pędził przez wsie 160 km/h

Nie pomagały ostrzeżenia i zajeżdżanie drogi. 82-letniego pirata drogowego, który pędził przez wsie 160 km/h, zatrzymała dopiero policyjna blokada. Mężczyźnie już wcześniej zdarzało się unikać policyjnej kontroli.

Policja próbowała zatrzymać kierowcę, który w Białce Tatrzańskiej przekroczył dozwoloną prędkość o niecałe 30 km/h. Ten nie zatrzymał się jednak do kontroli. Policjanci ruszyli w pościg, który ciągnął się przez dwa powiaty. Kiedy w końcu drogówce udało się zatrzymać kierowcę, ten zamknął się w samochodzie, wyminął policjantów i kontynuował ucieczkę, mknąc przez wsie 160 km/h. Pościg przerwała dopiero policyjna blokada w Nowym Targu. Policjanci musieli użyć siły, by wyciągnąć 82-latka z samochodu. Kierowca trafił do szpitala, bo odłamki wybitej szyby pokaleczyły mu ramiona. Policja wszczęła postępowanie, w którym sprawdzi, czy użycie siły przez policjantów drogówki było uzasadnione.

Pirat drogowy z bogatym doświadczeniem

Jak się okazało, 82-letni kierowca nie miał prawa jazdy. Stracił je, ponieważ na swoim koncie zgromadził zbyt wiele punktów karnych. Nie udało mu się ponownie zdać egzaminu.

W ostatnich latach mężczyzna popełnił 22 wykroczenia i brał udział w aż 8 kolizjach. Incydent z Białki Tatrzańskiej nie był pierwszym tego typu w jego drogowej historii. Wcześniej już 3 razy nie zatrzymywał się do policyjnej kontroli.

Po wyjściu ze szpitala kierowcy zostanie postawionych kilka zarzutów, m.in. unikanie policyjnej kontroli, sprowadzenie zagrożenia na innych uczestników ruchu i jazdę bez wymaganych uprawnień. 82-latkowi grozi do dwóch lat więzienia.

Więcej o:
Komentarze (43)
82-latek bez prawa jazdy uciekał przed policją przez dwa powiaty. Pędził przez wsie 160 km/h
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • cyberchild

  Oceniono 93 razy 61

  " Policja wszczęła postępowanie, w którym sprawdzi, czy użycie siły przez policjantów drogówki było uzasadnione."

  Powinni starucha odstrzelić na miejscu i oszczędzić nam podatnikom kosztów. A teraz będą ciągać policjantów po sądach za to że obezwładnili bandytę. Mój kraj, taki piękny.

 • japka_putina

  Oceniono 20 razy 20

  Starość nie radość - paraliż. Noga mu na gazie zdrętwiał.

 • remo29

  Oceniono 16 razy 16

  Ło curvescu, dziadek wziął sobie do serca "carpe diem".

 • Gość: adam

  Oceniono 11 razy 11

  "Kiedy w końcu drogówce udało się zatrzymać kierowcę, ten zamknął się w samochodzie, wyminął policjantów i kontynuował ucieczkę," Zabili go i uciekł.

 • cezar85

  Oceniono 11 razy 11

  ciekawe co mu teraz zabiorą, bo wiadomo, że nie furę

  legitymację szkolną?

 • sector23

  Oceniono 17 razy 11

  Powinni go zamknąć w domu starców, przykuć do fotela i dać Play Station

 • womak18

  Oceniono 24 razy 10

  Szkoda że policja nie strzela do ludzi którzy nie zatrzymują się do kontroli - taki człowiek uciekając nie patrzy na bezpieczeństwo innych.Dziwne jest to nasze społeczeństwo - jak by kogoś zabił to pewnie lament " czemu go nie zastrzelili " a jak by zastrzelili to " dlaczego policja taka brutalna i nie zastosowała innych środków "

 • student_zebrak

  Oceniono 12 razy 10

  byl umowiony z ksiedzem na ostatnie namaszczenie?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX