BMW serii 8 Concept, czyli definicja klasy premium

BMW wskrzesza kultową serię 8. Ma to być najbardziej luksusowe i najdroższe auto producenta. Piękne BMW ma "zdefiniować klasę premium na nowo". Co już wiemy?

Na produkcyjne BMW serii 8 musimy jeszcze trochę poczekać, ale BMW zaprezentowało właśnie koncept, który jest już ostatnim krokiem przed powrotem kultowego modelu.

Wiele o nowej serii 8 mówi nam fakt, że koncept został zaprezentowany podczas słynnego Concorso d’Eleganza Villa d’Este. To miejsce, gdzie pokazuje się tylko najpiękniejsze i najbardziej stylowe samochody i nowe BMW właśnie takie jest. Bawarczycy zdecydowali się na odważny projekt, który sugeruje, w którym kierunku podążą projektanci marki.W naszej galerii znajdziecie także zdjęcia z lekka futurystycznego, minimalistycznego wnętrza. Najciekawsze w nim są z pewnością elektroniczne zegary i zupełnie nowy pomysł na system multimedialny iDrive.

BMW serii 8 ConceptBMW serii 8 Concept fot. BMW

Wszystkie szczegóły techniczne na razie pozostają tajemnicą. Niestety, BMW nie zająknęło się ani słowem o jednostkach napędowych. Jednak to nie powinno być zagadką trudną do rozwiązania. Jako topowy model w gamie BMW serii 8 na pewno dostanie tylko najmocniejsze silniki producenta. Pewniakiem wydaje się podwójnie doładowana, 4,4-litrowa V-ósemka. Nie zdziwimy się też jeżeli pod maską najdroższych wersji serii 8 będzie pracowała chwalona zewsząd V-dwunastka, którą niedawno wykorzystano w M760i xDrive.

Wersję produkcyjną powinniśmy zobaczyć już niedługo. Mówi się, że może już na jesieni we Frankfurcie, ale bardziej prawdopodobny scenariusz to któreś z targów, które rozpoczną się na początku 2018 r..

Na razie BMW skupiło się na stylistyce serii 8. Na szczegóły techniczne musimy poczekać. Jak Ci się podoba wygląd nowego flagowca?
Więcej o:
Komentarze (46)
BMW serii 8 Concept, czyli definicja klasy premium
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • longmanus1

  Oceniono 11 razy 7

  Miałem 18 lat, kiedy 850i stało w Katowicach na Mickiewicza, był tam salon BMW Zlatex, teraz mam 44 i uważam że to powyżej jak najbardziej pasuje na następcę tamtego cudu, 200k € ? ;-)

 • Gość: gosc

  Oceniono 3 razy 3

  gril prosze wyprostowac i nachylic na godz.11

 • captain_planet

  Oceniono 7 razy 3

  Oksymoron - piękne BMW :).

 • jeak

  Oceniono 2 razy 2

  IMO nie robi takiego wrażenia jak w swoim czasie 850i.

 • Oceniono 1 raz 1

  Sylwetka spoko - jak w dobrym hamerykanskim muscle carze :) ale ten grill tragedia. Co to byc? "Szczęki" kontynuacja?

 • jasiek45

  Oceniono 1 raz 1

  sylwetka w trendzie , grill brzydki

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX