Samochód Roku 2016 Czytelników Moto.pl | Głosowanie, cz. III

Zaczynamy ostatnią - przed finałem - część głosowania na Samochód Roku 2016 Czytelników Moto.pl

Tegoroczna odsłona plebiscytu Samochód Roku Czytelników Moto.pl jest nieco inna niż poprzednie, bo inny jest system głosowania. Dawniej premierowe modele dobieraliśmy losowo w pary. Te auta z par, które zebrały więcej głosów, trafiały do następnej rundy, w której spotykały się ze zwycięzcami z pozostałych duetów. Tak docieraliśmy do finału. W tym roku będzie inaczej. Jak i dlaczego?

Zasady głosowania na Samochód Roku 2016 Czytelników Moto.pl

Pięćdziesiąt samochodów (najważniejsze premiery ubiegłego roku), które debiutowały w 2016 roku, podzieliliśmy na trzy losowe grupy. Nie wyznaczamy par. Ten system sprawiał, że samochody, które miały szansę np. na ćwierćfinał, niejednokrotnie odpadały już na samym początku, bo trafiały do pary ze znacznie mocniejszymi rywalami. W tym roku z każdej z trzech grup do finału trafią po trzy auta, które zbiorą najwięcej Waszych głosów. Nie dobieramy aut w pary. W finale rywalizować będzie dziewiątka najlepszych.

W trzeciej grupie znalazło się szesnaście losowo wybranych samochodów. Pamiętajcie, że głos oddajecie na jedno auto. Wyniki pojawią się na stronie z pewnym opóźnieniem. W przyszłym tygodniu zliczymy głosy i zaprosimy Was do głosowania w finałowym plebiscycie, w którym wybierzecie Samochód Roku 2016 Czytelników Moto.pl.

Oto kandydaci z trzeciej grupy. Zdjęcia każdego z nich znajdują się w galerii. Tutaj znajdziecie głosowania w I i II grupie: Samochód Roku 2016 Czytelników Moto.pl | Głosowanie

Który z wymienionych samochodów Twoim zdaniem powinien trafić do finału plebiscytu Samochód Roku 2016 Czytelników Moto.pl?
Lexus LC
13%
43 głosów
Ford Fiesta
4%
12 głosów
Bugatti Chiron
6%
21 głosów
Opel Mokka X
3%
10 głosów
Porsche Panamera
8%
27 głosów
Peugeot 5008
5%
17 głosów
Suzuki Ignis
2%
7 głosów
Volvo V90 Cross Country
16%
54 głosów
Infiniti Q60
4%
13 głosów
Audi Q2
1%
5 głosów
Volkswagen Golf (FL)
2%
7 głosów
Kia Rio
2%
6 głosów
Land Rover Discovery
3%
9 głosów
Mazda CX-5
25%
87 głosów
Renault Scenic
1%
5 głosów
Ferrari LaFerrari Aperta
5%
17 głosów
Więcej o:
Komentarze (5)
Samochód Roku 2016 Czytelników Moto.pl | Głosowanie, cz. III
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • mrfx

  Oceniono 2 razy 2

  Głosowanie powinno się nazywać "Konkurs na najlepiej wyglądającą na zdjęciu karoserię" ;) bo większość głosujących zna te samochody tylko ze zdjęć, kilka aut może widzieli na ulicy, w jednym z nich być może siedzieli. ;)

 • xrafael

  Oceniono 6 razy 2

  w tv mowiom ze scoda to polskie auto prawie jak vwww....

 • Gość: corona

  Oceniono 3 razy -1

  ja głosuje na Nissana Micrę której nie ma

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX