Samochód Roku 2016 Czytelników Moto.pl | Głosowanie, cz. I

Jak co roku Czytelnicy moto.pl wybierają swój Samochód Roku. W tej odsłonie plebiscytu do walki staje aż 50 aut. Zwycięzca będzie tylko jeden

Tegoroczna odsłona plebiscytu Samochód Roku Czytelników Moto.pl jest nieco inna niż poprzednie, bo inny jest system głosowania. Dawniej premierowe modele dobieraliśmy losowo w pary. Te auta z par, które zebrały więcej głosów, trafiały do następnej rundy, w której spotykały się ze zwycięzcami z pozostałych duetów. Tak docieraliśmy do finału. W tym roku będzie inaczej. Jak i dlaczego?

Zasady głosowania na Samochód Roku 2016 Czytelników Moto.pl

Pięćdziesiąt samochodów (najważniejsze premiery ubiegłego roku), które debiutowały w 2016 roku, podzieliliśmy na trzy losowe grupy. Nie wyznaczamy par. Ten system sprawiał, że samochody, które miały szansę np. na ćwierćfinał, niejednokrotnie odpadały już na samym początku, bo trafiały do pary ze znacznie mocniejszymi rywalami. W tym roku z każdej z trzech grup do finału trafią po trzy auta, które zbiorą najwięcej Waszych głosów. Nie dobieramy aut w pary. W finale rywalizować będzie dziewiątka najlepszych.

W pierwszej grupie znalazło się siedemnaście losowo wybranych samochodów. Pamiętajcie, że głos oddajecie na jedno auto. Wyniki pojawią się na stronie z pewnym opóźnieniem. Rywalizacje w grupach II i III odbywać się będą w kolejnych dniach. W przyszłym tygodniu zliczymy głosy i zaprosimy Was do głosowania w finałowym plebiscycie, w którym wybierzecie Samochód Roku 2016 Czytelników Moto.pl.

Oto kandydaci z pierwszej grupy. Zdjęcia każdego z nich znajdują się w galerii.

Który z wymienionych samochodów Twoim zdaniem powinien trafić do finału plebiscytu Samochód Roku 2016 Czytelników Moto.pl?
Fiat 124 Spider
13%
38 głosów
Aston Martin DB11
9%
25 głosów
Audi A5
6%
16 głosów
Porsche 718 Boxster/Cayman
5%
13 głosów
Skoda Kodiaq
12%
34 głosów
Peugeot 3008
10%
30 głosów
Honda Civic
8%
24 głosów
Mercedes-AMG GT R
5%
14 głosów
Ford Edge
6%
16 głosów
Nissan Micra
2%
7 głosów
Mini Cabrio
0%
2 głosy
Toyota Prius IV
1%
4 głosy
Kia Niro
3%
9 głosów
Hyundai i30
2%
6 głosów
Mazda MX-5 RF
10%
28 głosów
Seat Ateca
2%
6 głosów
Ferrari GTC4 Lusso
6%
16 głosów
Więcej o:
Komentarze (5)
Samochód Roku 2016 Czytelników Moto.pl | Głosowanie, cz. I
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: ArielT

  0

  Zdecydowanie poza samymi samochdoami warto ocenić również to skąd te samochody bierzem, często są to dziś wypożyczalnie takie jak Panek w moim wypadku.

 • Gość: hose

  Oceniono 4 razy -2

  Micra jest najbardziej innowaxcyjna w swojej klasie i dlatego powinna wygrać a jak nie to przynajmniej w pierwszej trójce

 • Gość: Adam

  Oceniono 4 razy -2

  Powinna wygrać Honda Civic, za to że jest pierwszym kompaktem lepszym od Golfa

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX