Lego Technic 8880 | Klocki jak inwestycja

Każdy szanujący się fan motoryzacji marzył w dzieciństwie o legendarnym zestawie Lego Technic 8880. Okazuje się, że ten wyjątkowy model jest wart naprawdę spora sumę. Chyba czas odkurzyć kartony z zabawkami z dzieciństwa

Przez ostatnie dekady firma Lego wypuściła na rynek wiele zestawów, które pozwoliły spędzić niezliczone godziny na budowaniu modeli samochodów, pojazdów specjalnych czy motocykli. Jednak zestaw Lego Technic 8880 to było coś naprawdę wyjątkowego.

Model 8800 Super Car zadebiutował w 1994 roku. Pozwalał na budowę supersamochodu z silnikiem umieszczonym centralnie, napędem na cztery koła i 4-biegową skrzynią ręczną. Alternatywnie z klocków można było zbudować bolid w stylu Formuły 1. W ramach zestawu znajdowały się trzy mechanizmy różnicowe, wielowahaczowe zawieszenie na łożyskach oraz silnik V8. Proces składania tej zaawansowanej maszyny nie jest łatwy, ponieważ zestaw składa się z 1343 elementów.

W tamtych czasach kosztował kilkaset złotych, co było całkiem sporą kwotą, a do tego ciężko było dostać takie zabawki nad Wisłą. Kilka dni temu na jednym z amerykańskich serwisów aukcyjnych pojawił się fabrycznie nowy box wyceniony na 949 dolarów.
To rekordowa kwota, ponieważ do tej pory kosztowały 300 dolarów. Dla porównania całkowicie nowy Porsche 911 GT3 RS od Lego kosztuje 299 dolarów, a nieco mniej skomplikowany Caterham 620 R zaledwie 79,99 dolarów.

Więcej o: