Ford F-150 Raptor | Droższy niż AMG GT Roadster

Ford F-150 Raptor to bezkompromisowy pickup. Jednak, żeby stać się jego właścicielem na Wyspach Brytyjskich, trzeba dysponować naprawdę sporą gotówką. Taki samochód może kosztować więcej niż Mercedes AMG GT Roadster, który jest od niego kilka razy szybszy

Amerykański pickup wygląda na europejskich drogach niczym gigant. Jeden z dealerów w Wielkiej Brytanii postanowił sprowadzić kilka egzemplarzy zza wielkiej wody. Po opłaceniu podatków firma Clive Sutton wystawiła ten samochód za kwotę 78 tys. funtów. Dla szybkiego porównania Mercedes E63 AMG 4Matic+ kosztuje 78 935 funtów.

To jednak nie koniec dodatków. Amerykański producent nie oferuje wersji RHD przystosowanej do ruchu lewostronnego. Dlatego trzeba do tego doliczyć koszt ewentualnej przeróbki wynoszący kolejne 36 tys. funtów. Gdy podsumujemy wychodzi nam kwota 114 tys. funtów. Za taką cenę kupimy już Mercedesa AMG GT Roadster, który na Wyspach Brytyjskich kosztuje 140 145 funtów.

Ford F-150 RaptorFord F-150 Raptor fot. Ford

Pod maską modelu F-150 Raptor pracuje silnik EcoBoost V6 o pojemności 3,5 litra. Jeżeli standardowa moc w postaci 450 KM okaże się niewystarczająca, dealer oferuje możliwość przeróbki. Montaż kompresora podniesie moc kosztuje 10 800 funtów, a maksymalna moc wynosi wtedy 590 KM. Do tego można jeszcze dołożyć sportowy wydech za 3200 funtów.

Brytyjski dealer sprowadził pięć egzemplarzy wielkiego pickupa, ale trzy z nich trafią do partnerów firmy. Żeby wydać taką kwotę za pickupa, trzeba być naprawdę wielkim fanem amerykańskiej motoryzacji.

Więcej o:
Komentarze (9)
Ford F-150 Raptor | Droższy niż AMG GT Roadster
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: aloyzy

  Oceniono 13 razy 13

  Najpopularniejszy EcoBoost w UE: 999ccm
  Najpopularniejszy EcoBoost w US: 3496ccm

 • Gość: MB

  Oceniono 11 razy 11

  "Gdy podsumujemy wychodzi nam kwota 114 tys. funtów. Za taką cenę kupimy już Mercedesa AMG GT Roadster, który na Wyspach Brytyjskich kosztuje 140 145 funtów."
  yyyy.... moja matematyka mówi, że brakuje jeszcze 26 tyś. funtów do AMG GT

 • Gość: ASD

  Oceniono 7 razy 7

  Sto czterdzieści, sto czternaście, jeden grzyb. I tak redaktora nie stać to co się będzie rozdrabniał...

 • Gość: Artur

  Oceniono 7 razy 5

  Eee tam, nie czepiajcie się matematyki :) Mam rogala od rana. Coś z polskiego:
  ,,Montaż kompresora podniesie moc kosztuje 10 800 funtów, a maksymalna moc wynosi wtedy 590 KM''

 • Gość: fast-food-dla-mózgu

  Oceniono 2 razy 2

  Artykuł wrzucony o 6:30, to czego wy oczekujecie? Pan autor pewnie miał to zrobić na przedwczoraj, ale ocknął się z wielkim bólem łepetyny dzisiaj o czwartej nad ranem i na szybko coś skrobnął. Trochę wyrozumiałości. Przynajmniej nie ma galerii klików i nikt nam nie każe "cenić dobrego dziennikarstwa".

 • jck12

  0

  Chciałbym zobaczyć tego Mercedesa jak robi to samo w terenie co Ford na filmie reklamowym.

 • Gość: idiota.ameryka

  0

  To jest już jakiś dramat. Brak słów. Jedyny plus, to że ktoś się pod tym podpisał.

 • zderzenie.szarych.komorek

  Oceniono 2 razy 0

  Teraz moja kolej: maksymalna prędkość Forda F150 Raptor wynosi, według strony "TopSpeed com" 140mph, czyli 225.308 km/h. Jeśli Mercedes AMG GT Roadster jest wedle p. Błażeja Bonera "kilka razy szybszy", to nawet przy mocnym naciąganiu faktów ( czyli założeniu że 2 to już "kilka") mamy pewność, że wspomniany Mercedes pozwala na jazdę z prędkością co najmniej 450 km/h. To jest osiągnięcie, co nie ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX