Problemy Tesli z Autopilotem. Wymowne wideo

Tesla to jeden z liderów autonomicznego wyścigu zbrojeń. Kalifornijska marka cały czas aktualizuje swojego Autopilota, ale systemowi wciąż przydarzają się wpadki

Tesla Motors to jeden z pionierów wdrażania na pokład produkcyjnych samochodów systemu autonomicznej jazdy. Autopilot Tesli już działa i wspomaga wielu kierowców Modelu S i Modelu X w jeździe na autostradzie lub korku. Jednak jak bywa w przypadku każdej dopiero co dopracowywanej technologii, Amerykanie nie uniknęli kilku wpadek. Raz po raz słyszymy wypadkach albo niebezpiecznych sytuacjach spowodowanych przez system.

Trzeba jednak pamiętać, że Autopilot wciąż znajduje się w wersji beta i nie kierowcy nie dostają produktu w 100% gotowego. Tesla uczula użytkowników, by cały czas pozostawali czujni za kierownicą. Autopilot cały czas jest rozwijany. Że Elon Musk z ekipą ma jeszcze trochę do zrobienia pokazuje poniższy film:

 

Wcześniej kilkukrotnie sieć obiegały informacje o podejrzanych wypadkach, jakie miał spowodować Autopilot. Tak było np. kiedy Model X wjechał w sklep. Kierowca twierdził, że samochód nagle samoczynnie przyspieszył, przejechał przez klomb i z impetem uderzył w ścianę. W wyniku uderzenia eksplodowały poduszki powietrzne, a elektryczny SUV miał skasowany przód.

Producent jednak odpierał zarzuty. Po wypadku Tesla trafiła do autoryzowanego serwisu marki. Producent zarzekał się, że nie ma mowy "o samoczynnym przyspieszeniu" czy błędzie autopilota. Według Tesli, auto nie znajdowało się w trybie autonomicznej jazdy. Dane pokazują, że podczas jazdy z prędkością 10 km/h nagle, do oporu został wciśnięty pedał gazu. Model X wykonał więc polecenie kierowcy.

Wypadek Tesli Model XWypadek Tesli Model X fot. Tesla Forum

Tesla, podobnie jak kilku innych producentów (np. Volvo), zapowiada, że finalna wersja Autopilota będzie gotowa już w 2020 roku.

Więcej o:
Komentarze (4)
Problemy Tesli z Autopilotem. Wymowne wideo
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • hiszpan25

  Oceniono 3 razy 3

  jadac z autopilotem pewnie denerwowal bym sie tak samo jak jadac z pijanym kierowca. nigdy nie wiadomo co takiemu strzeli do glowy / co wymysli komputer...

 • Gość: olo

  Oceniono 2 razy 2

  ludzie!! No po cholerę autopilot. Co moze być przyjemniejsze w aucie niż jego prowadzenie?
  Kolejny durny film z hollywood?, czy wymiana bzdetnych komentarzy na fejsie..?

 • Gość: Artur

  0

  Firma nie nazywa sie już Tesla Motors tylko po prostu Tesla

 • Gość: Andacht

  Oceniono 1 raz -1

  Autopilot to naprawdę fajna sprawa, jednak należy pamiętać o tym, że wersja którą posiadają na pokładzie samochody marki Tesla wciąż nie jest wersją finalną. Sam producent, co jest z resztą uwzględnione w treści artykułu, zaleca stałą czujność przy korzystaniu z tego rozwiązania, choć niektórzy jego użytkownicy zdają się o tym zapominać (patrz wideo, na którym koleś dał się wieźć Tesli S na tylnym siedzeniu). Osobiście uważam, że takie rozwiązanie ma największy sens wtedy, gdy po drogach jeździły by pojazdy jedynie autonomiczne.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX