Salon Genewa 2017 | Hyundai FE Fuel Cell Concept | Wodorowy SUV

Koreański producent mocno stawia na alternatywne źródła napędu. Podczas imprezy w Genewie Hyundai zaprezentował koncepcyjnego SUV-a wyposażonego w ogniwa paliwowe najnowszej generacji

Hyundai stawia mocno na ekologię. Przez następne trzy lata w gamie modelowej koreańskiego producenta pojawi się aż 14 nowych modeli zasilanych w sposób alternatywny. Jednym z nich będzie przedstawiciel segmentu SUV - FE (Future Eco), wyposażony w technologię ogniw paliwowych. Wodór tankowany do zbiornika jest wykorzystywany do wytwarzania prądu w ogniwach paliwowych, a produkowana w ten sposób energia jest wykorzystywana przez silnik elektryczny.

Stylistyka nadwozia modelu FE została zainspirowana płynącą wodą, a w kabinie dominującą rolę odgrywają trzy ekrany. Jeden umieszczono w miejscu zegarów, drugi obsługuje multimedia na pokładzie, a trzeci znajduje się za dźwignią skrzyni biegów i służy do obsługi telefonu.

Hyundai FE Fuel Cell ConceptHyundai FE Fuel Cell Concept fot. Hyundai

Producent zapowiada, że nowa generacja napędu jest lżejsza o 20 procent, a do tego wydajniejsza o 10 proc. w porównaniu z modelem ix35 Fuel Cell. Na jednym zbiorniku można przejechać nawet 800 km, a więc argument o niskim zasięgu samochodów wodorowych można odstawić na bok.

Model prezentowany w Genewie wyposażono w dodatkowe akumulatory zasilane prądem. Służą do zasilania takich urządzeń jak tablety, telefony czy komputery. W bagażniku można zainstalować elektryczny skuter, doładowywany również z tego samego źródła.

Hyundai FE Fuel Cell ConceptHyundai FE Fuel Cell Concept fot. Hyundai

Wodorowy SUV trafi na rynek w ciągu dwóch lat i zastąpi model ix35 Fuel Cell.

Więcej o:
Komentarze (6)
Salon Genewa 2017 | Hyundai FE Fuel Cell Concept | Wodorowy SUV
Zaloguj się lub komentuj jako gość
  • Gość: Wolfgang

    Oceniono 4 razy 2

    Koreańczycy nie zwalniają tempa, a Niemcy...? chyba dalej borykają się z trującymi dieslami i wadliwymi benzynami a o elektrykach nawet nie ma co wspominać. Dobrze, że przynajmniej mają swoją prasę motoryzacyjna, która robi cały marketing.

  • Gość: edek

    0

    wnętrze auta jak statek kosmiczny z filmu "Flash Gordon". nie przemawia do mnie

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX