Salon Genewa 2017 | Renault ZOE e-Sport | 3,2 sekundy do setki

Pod koniec ubiegłego roku Renault zaprezentowało model ZOE z nowymi, znacznie lepszymi bateriami. Do Genewy Francuzi przywieźli coś mniej serio

Renault ZOE e-Sport to połączenie praktycznego, elektrycznego mieszczucha z technologią prosto z Formuły E. Sercem koncepcyjnego ZOE są dwa silniki elektryczne, które łącznie generują aż 460 KM mocy i 640 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Inżynierowie zadbali, aby ZOE e-Sport było jak najlżejsze - waży 1400 kg, z czego 450 kg to same baterie o pojemności 40 kWh.

Największe wrażenie robią jednak osiągi małego elektryka:

Przyspieszenie 0-100 km/h - 3,2 sekundy

Prędkość maksymalna - 230 km/h (elektronicznie ograniczona)

Realny zasięg na jednym ładowaniu - 300 km (oczywiście podczas normalnej jazdy)

Renault ZOE e-SportRenault ZOE e-Sport fot. Renault

Szalone Renault ZOE e-Sport trzeba traktować jako ciekawostkę. Raczej na pewno Francuzi nie zdecydują się wprowadzić 460-konnego, elektrycznego malucha do sprzedaży. To bardziej zabawa inżynierów i pokaz możliwości francuskiej marki. Trzeba jednak Renault przyznać, że superszybkie ZOE to jedno z najciekawszych aut pokazanych podczas tegorocznego Salonu Samochodowego w Genewie. Jesteśmy bardzo ciekawi jak mała bestia jeździ.

Więcej o:
Komentarze (8)
Salon Genewa 2017 | Renault ZOE e-Sport | 3,2 sekundy do setki
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • okiemserca

  Oceniono 9 razy 7

  W tytule na głównej stronie porównujecie ten koncept do Tesli. Porównywanie mrzonki (conceptcar bez wizji produkcyjnej) do realnie produkowanego samochodu (tesla) nie ma najmniejszego sensu

 • okiemserca

  Oceniono 7 razy 5

  i jeszcze jedno: nie jest bardzo tanie. Po prostu go nie ma - więc pisanie o cenie to nadużcie

 • Gość: jjkhkljh

  Oceniono 4 razy 2

  Słabe. Przyspiesza tylko 4 razy szybciej niż srebrne Audi A4 TDI z 3-literową rejestracją a kosztuje aż 100 razy więcej!

 • antoniferdynand

  Oceniono 4 razy 2

  W sumie fajnie ale czy poza wizualizacją i założeniami istnieje chociażby prototyp??? Ja też mogę narysować futurystyczny samochód i stwierdzić, że będzie miał przyspieszenie krótsze o 0,2 sekundy,zasięg 400 km i cenę poniżej Tesli.

 • Gość: olo

  Oceniono 1 raz 1

  nisan micra i tyle

 • Gość: miszczu.szczaw

  Oceniono 4 razy 0

  Ale ta kierownica w kształcie prostokąta to nie przejdzie. Nie ma opcji. Wygląda to jak z jakiegoś niskobudżetowego filmu science-fiction z lat 70-tych minionego stulecia.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX