Komentarze (333)
Dziewulski: Martwe przepisy i ogromna prędkość spowodowały wypadek Macierewicza. Nie wińcie ochrony
Zaloguj się lub komentuj jako gość
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • cmochall

  Oceniono 8 razy 8

  nie mam nic przeciwko gdy w wypadkach gina idioci nawet tzw vipy ale czemu maja tracic zdrowie albo zycie ludzie szanujacy przepisy ruchu drogowego?czy tylko dlatego ze VIP jest idiota?

 • gragos

  Oceniono 8 razy 8

  Na jakiej podstawie Macierewicz udał się na swój prywatny wykład do Rydzyka służbowym samochodem i w asyście kolumny? Czy takie wyjazdy, podobnie jak ponoć prywatne, comiesięczne odwiedziny Kaczyńskiego na Wawelu, nie powinny być opłacane z prywatnych pieniędzy tych oficjeli? No, ale jak się ma takie wzorce to i do dyskoteki WOW można zawieść tłuste doopsko rządową limuzyną. Skoro ośmiorniczki stnęły w gardle poprzedniej ekipie, liczę na to, że inne, tego typu "smaczki" pogrzebią tych zakłamanych moralistów.

 • michalmos

  Oceniono 8 razy 8

  Moi drodzy! Limuzyna rządowa to nie jest pojazd stricte ratujący życie taki jak karetka pogotowia czy wóz bojowy straży pożarnej. Jest to normalne, cywilne auto, które ma pewne cechy uprzywilejowanego tudzież bezpiecznego pojazdu tylko dlatego, że wozi osoby strategicznie ważne dla państwa . Na tym koniec. Więc nie powinni jeździć jak wariaci.

 • Gość: as

  Oceniono 7 razy 7

  To z pewnością był zamach. To Putin rozpuścił tę mgłę. W miejscu tej kolizji należy ustawić krzyż i zorganizować miesięcznicę. W czasie modlitw oczywiście należy autostradę zamknąć dla aut.

 • juzek kapciovh

  Oceniono 7 razy 7

  to banda lewakow ustawila barykade z samochoow ktora nasz dzielny husarz probowal przelamac

 • kodob

  Oceniono 7 razy 7

  Zachowanie szczególnej ostrożności w wypadku Zespołów Ratownictwa Medycznego lub Państwowej Straży Pożarnej oznacza, że gdy wjeżdża się na sygnałach na skrzyżowanie na czerwonym i uderzy się w cywilnego kierowcę, który wjechał na skrzyżowanie na zielonym to ponosi się za to odpowiedzialność. Dzięki P. Dziewulskiemu dowiaduję się, że w wypadku BORu jest odwrotnie.

 • 99venus

  Oceniono 7 razy 7

  Bełkot,bełkot,bełkot.Ja mam podstawowe pytanie kim jest p.Macierewicz,że musi jeździć w kolumnie 3 samochodów???Przed czym i przed kim p.Macierewicz jest w ten sposób chroniony?
  Czy przypadkiem p.Macierewicz jak każdy mały chłopiec z dużą dawką sodówki w głowie nie lubi bawić się w ojsko za nasze pieniądze>Przecież to megaloman.

 • hipis3308

  Oceniono 7 razy 7

  Tchórzliwy wariat,tak samo jak Smoleńsku, uciekł z miejsca wypadku,nawet nie sprawdzając czy osoby są ranne lub martwe.

 • Gość: Ada

  Oceniono 7 razy 7

  To nie jest wojna i narażanie życia obywateli bo komuś się śpieszy nie jest żadnym tłumaczeniem.

 • Marcin Nowok

  Oceniono 6 razy 6

  Pan Kazimierz uciekając z miejsca wypadku, powinien być sądzony jak pijany kierowca

 • rbj

  Oceniono 6 razy 6

  Uciekał w Smoleńsku ...ucieka też teraz...
  O co z nim chodzi...Tchórz ???

 • igraszkabis

  Oceniono 6 razy 6

  No to już mamy odpowiedź, jak doszło do katastrofy Tupolewa w Smoleńsku. Wypisz wymaluj ten sam scenariusz!

 • dzakarta

  Oceniono 6 razy 6

  Pytam się tych zasranych VIP-ów i ich bezmózgich pachołków: a gdyby w tym karambolu było dziesięć trupów, w tym pięcioro małych dzieci ?

 • druit

  Oceniono 6 razy 6

  jak to nie jest winny kierowca? znow idiotyczne tlumaczenie - my tylko wykonywalismy rozkazy. znamy to z tlumaczen hitlerowcow po wojnie. do dzis pokutuje to jako naczelne wytlumaczenie. i potrzeba tu odwaznego pilota, ktory mowi wprost, ze nie ma zamiaru leciec pod ostrzal i za to pozniej nijaki macierewicz stawia go przed sadem- pamietny lot kaczynskiego w gruzji to co zrobiono z ta zaloga po wyladowaniu w warszawie. pozniej mamy to co wydarzylo sie pod smolenskiem- bo pilot nie odmowil ladowania w warunkach na ktore mu nawet przepisy nie zezwalaly probowac! i znow- maciora jedzie sobie i znow mamy rozwalke i nikt nie jest winny. to do ku... nedzy co sie musi stac aby ktos byl winny? mieli tam zginac ludzie? ilu? jedne zwloki by wystarczyly? 10 ludzi do grzebania? 100? ilu ludzi musi zginac by ktos w tym kraju zaczal odpowiadac!? dosc sku...synstwu! mowie wprost- jesli ktos taki jadac kolumna by wjechal we mnie a mialbym bron... wyladowalbym caly magazynek w sku...ela ktory by stanowil zagrozenie dla mnie i moich bliskich. zmienilbym magazynek i dalej bym eliminowal zagrozenie! bo moim prawem i obowiazkiem jest zapewnic bezpieczenstwo sobie i moim bliskim. takiej samej ochrony prawnej wymagam aby nie dochodzilo do takich zdarzen! jesli ktos tego nie rozumie, to najwyrazniej pomylila sie mu rownosc prawa gwarantowana w konstytucji z ku...dolkiem ktory jakis bandyta za kierownica moze chciec robic.

 • Oceniono 6 razy 6

  Jak ich nie winić ??? Wepchali w pojazdy przepisowo oczekujące na skrzyżowaniu na czerwonym świetle czekających na skrzyżowaniu. Nawet desperat w karetce z umierającym czegoś takiego nie zrobi ;///

 • siwywaldi

  Oceniono 8 razy 6

  Dla ochrony to jednoznaczny sygnał. Oczywiście może ona odmówić zwiększenia prędkości, ale proszę sobie wyobrazić, jaka presja ciąży na oficerach Biura Ochrony Rządu czy - jak w tym przypadku - Żandarmerii Wojskowej. Odmowa może wiązać się z utratą pracy
  ==============================
  Dziewulski nie pierdziel !
  W kwietniu 2010 roku jeden pilot będący "pod presją" rozyebał samolot wiozący prezydenta.

  Oczywiście śledztwo wykazało, że tej presji która była, podobno wcale nie było

 • kromekatomek

  Oceniono 6 razy 6

  Panie Kazimierzu... pull up, pull up

 • arceli

  Oceniono 6 razy 6

  Wyjaśniło się już, kim jest tajemniczy "pan Kazimierz". Otóż poseł Marek Suski właśnie stwierdził, nie pojęcia kim jest pan Kazimierz, co jednoznacznie pozwala zidentyfikować kierowcę.
  To sam Kazimierz Wielki.

 • antoszek22

  Oceniono 6 razy 6

  Suweren jest zawiedziony, że na kolejnych ekshumacjach nie będzie odczytywany Apel Toruński .
  Nazwisko polegniętego Ministrala przyczyniło by się do nadania odpowiedniej rangi tym uroczystościom .
  W dodatku tytuł człowieka szybkości odsunął w cień uroczystość nadania tytułu człowieka wolności człowiekowi wskrabującemu się z mozołem co miesiac na drabinkę przed pałacem.

 • Gość: ...

  Oceniono 10 razy 6

  Na jednym ze zdjęć widziałem jak Bmw serii 7 świeciło się światło awaryjne na kolor zielony, kto potrafi mi wytłumaczyć dlaczego?

 • Gość: misiek

  Oceniono 5 razy 5

  wystarczy wprowadzić zmianę polegającą na USUNIĘCIU z ustawy możliwości łamania przepisów przez funkcjonariuszy BOR czy ŻW. I tak jak w przypadku innych pojazdów uprzywilejowanych , mogą nie przestrzegać przepisów tylko w momencie BEZPOŚREDNIEGO zagrożenia życia lub zdrowia ochranianej osoby. Codziennie miliony ludzi spieszą się do pracy czy w inne miejsca i muszą przestrzegać prawa. To samo dotyczy Prezydenta czy premiera. Jak się śpieszą, to niech wcześniej wyjdą. Jak nie potrafią zorganizować dnia pracy, to niech podadzą się do dymisji, ponieważ jak nie potrafią zarządzać swoim czasem, to tym bardziej nie potrafią zarządzać państwem.

 • buffalo69

  Oceniono 5 razy 5

  Macierevicz to szczególnego rodzaju VIP, a mianowicie Very Imbecile Person.

 • Piotr C

  Oceniono 5 razy 5

  'Odmowa może wiązać się z utratą pracy. ' - to jedno zdanie zupełnie wystarczy.

 • Gość: p77

  Oceniono 5 razy 5

  Minister obrony z procy by nie umiał strzelić no żal że ziemia takich ludzi nosi ale tacy też są potrzebni bo co by robili lekarze w psychiatryku.

 • Gość: Wolf-gang

  Oceniono 5 razy 5

  Cierpliwości. Dajcie małpie brzytwę (bmw) a sama sobie łeb utnie.

 • pisdode

  Oceniono 5 razy 5

  Dziewulski szpanuje wiedzą tajemną ale przesadza mówiąc ,że zachowanie ostrożności szczególnej nic nie znaczy.W tym konkretnym przypadku należało przed skrzyżowniem na którym paliło się czerwone światłoo prostu zwlnić i wjeżdzac na skrzyżowanie wolniej i właczyć sygnały dźwiękowe oraz świetlne.Niestety świadkowie mówią ,że szybkość kolumny uprzywilejowanej była zbyt duża.I nie trzeba być expertem żeby to stwierdzić, dowodem na to jest karambol

 • wpac

  Oceniono 5 razy 5

  Świr musiał się jeszcze nasmarować wazeliną zanim powitał Kurdupla.

 • remoteisland

  Oceniono 5 razy 5

  Jeden wniosek tylko jest. Widzisz pisuara, czy to na autostradzie, czy gdzie indziej, to spieprzaj bo pisuar gotowy jest cię zabić w majestacie prawa.

 • Gość: bmarten

  Oceniono 4 razy 4

  Zamiast paplać o ruchu drogowym i ochroniarzach - trzeba czytać kodeks drogowy, który w art.53 ust.1 NIE wymienia pojazdów Żandarmerii Wojskowej jako uprzywilejowanych, a w konsekwencji NIE daje w ust.2 pkt 1 lit.b oraz pkt 2 prawa kierowcy ŻW do nieprzestrzegania przepisów ruchu drogowego.
  Poniżej ten przepis:
  Art. 53.
  1. Pojazdem uprzywilejowanym w ruchu drogowym może być pojazd samochodowy:
  1. jednostek ochrony przeciwpożarowej;
  2. zespołu ratownictwa medycznego;
  3. Policji;
  4. jednostki ratownictwa chemicznego;
  5. Straży Granicznej;
  6. Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego;
  7. Agencji Wywiadu;
  8. Centralnego Biura Antykorupcyjnego;
  9. Służby Kontrwywiadu Wojskowego;
  10. Służby Wywiadu Wojskowego;
  11. Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej;
  12. Służby Więziennej;
  13. Biura Ochrony Rządu;
  14. kontroli skarbowej;
  15. Służby Celnej;
  16. straży gminnych (miejskich);
  17. podmiotów uprawnionych do wykonywania zadań z zakresu ratownictwa górskiego;
  18. Służby Parku Narodowego;
  19. podmiotów uprawnionych do wykonywania zadań z zakresu ratownictwa wodnego;
  20. Inspekcji Transportu Drogowego;
  21. jednostki niewymienionej w pkt 1–11, jeżeli jest używany w związku z ratowaniem życia lub zdrowia ludzkiego – na podstawie zezwolenia ministra właściwego do spraw wewnętrznych.
  2. Kierujący pojazdem uprzywilejowanym może, pod warunkiem zachowania szczególnej ostrożności, nie stosować się do przepisów o ruchu pojazdów, zatrzymaniu i postoju oraz do znaków i sygnałów drogowych tylko w razie, gdy:
  1. uczestniczy:
  a. w akcji związanej z ratowaniem życia, zdrowia ludzkiego lub mienia albo koniecznością zapewnienia bezpieczeństwa lub porządku publicznego albo
  b. w przejeździe kolumny pojazdów uprzywilejowanych,
  c. w wykonywaniu zadań związanych bezpośrednio z zapewnieniem bezpieczeństwa osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe, którym na mocy odrębnych przepisów przysługuje ochrona;
  2. pojazd wysyła jednocześnie sygnały świetlny i dźwiękowy; po zatrzymaniu pojazdu nie wymaga się używania sygnału dźwiękowego;
  3. w pojeździe włączone są światła drogowe lub mijania.

 • a.s.101

  Oceniono 4 razy 4

  Czy M. uciekł z miejsca wypadku samochodem prowadzonym przez kierowcę, który spowodował wypadek??? Mam nadzieję, że się dowiemy kto prowadził te samochody.

 • grzesiek421

  Oceniono 4 razy 4

  dlaczego jak próbuję oceniać komentarze to okazuje się że juz oceniałem? To jakas blokada?

 • Łukasz Kaczara

  Oceniono 4 razy 4

  Parę razy na drogach spotkałem się z kolumną rządową. Jeszcze nawet za Komorowskiego. Jadą jak świry środkiem nawet na krętych wąskich drogach. Jak ktoś nie zjedzie dostatecznie szybko to czołówka gotowa. Kto w takim wypadku płaci za szkody?

 • honkers

  Oceniono 3 razy 3

  Rozumiem, że gdy zachodzą wyjątkowe okoliczności jak zamach czy klęska żywiołowa wymagając obecności osób z rządu, przepisy o ruchu drogowego mogą być zawieszone ale gdy szeregowy minister z rautu u podrzędnego klechy udaje się na raut u szeregowego posła to ich to nie może dotyczyć, gdyż jest to zwykłe, chamskie nadużywanie władzy i okazywanie wyjątkowej i niczym nie skrępowanej pogardy obywatelom Polski.

 • kocurxtr

  Oceniono 3 razy 3

  terrain ahead ! terrain ahead !
  pull up ! pull up !

  'śmiało zmieścisz się!'

  tępe PiSiory nieczego się nie nauczyły...
  a Polacy za to płacą...

 • Gość: MIETEK

  Oceniono 3 razy 3

  sam jezdze pojazdami uprzywil.ejowanymi i nie rozumiem dlaczego kierowcy bor czy żw sa żwolnieni z myslenia.przecierz gdy karetka lub straz uderzy na skrzyzowaniu w samochód na czerwonym świetle to winny jest kierowca pojazdu uprzywilejowanego zapadło juz wiele wyroków w takich sprawach(moim zdaniem bzdurnym ponieważ straz czy karetka jedzie ratować życie) natomiast pamn macierewicz jecxhał się pomodlić, wyspowiadać i zbawić niewiernych po wie nie wiem nad czym sie zastanawiać.Powinni być ministrowie i szef ochrony obciażeni kosztami naprawy ale co tu naprawiac śmigłowców nie ma to sie kupi pare NOWIUTKICH BMW!!!!!!!!!!!!!

 • optymus58

  Oceniono 5 razy 3

  Podstawowe pytanie.....czy byla to w rozumieniu przepisow KOLUMNA....jezeli NIE...sprawa odpowiedzialnosci jest banal nie proste we wskazaniu....WINNYM JEST TEN KTO ZBIEGL Z MIEJSCA WYPADKU ....czyli ANTONI MACIAREWICZ!!

 • hunter1111

  Oceniono 3 razy 3

  pisiaki w teleekspresie nic o wypadklu macierwicza, wlaczcie sobie tvn polsat jak szukacie prawdy:)

 • Gość: Viceprezes

  Oceniono 3 razy 3

  W straży pożarnej mamy taką procedurę, że dowódca zastępu nie może ponaglać kierowcy ma za to wydać mu rozkaz aby zwolnił.

 • Gość: dobrypolakbozwilna

  Oceniono 3 razy 3

  ViP który "sugeruje,że mu się spieszy" albo nie jest ViP'em albo ma bałagan organizacyjny w "firmie".Jedno i drugie dyskwalifikuje go bycia Ministrem Obrony Narodowej. W momencie zagrożenia stworzy zagrożenie dla Sztabu Generalnego.

 • incipit

  Oceniono 3 razy 3

  Tu Macierewicz.
  Nad Smoleńskiem Lech Kaczyński ustami swoich przybocznych m. in. Błasika.
  Ten sam mechanizm

  Ten za sterami ma małą możliwość odmówienia wykonania kretyńskich i zabójczych poleceń.

 • a.s.101

  Oceniono 3 razy 3

  Czy te szybkie wycieczki do Torunia i na fetę do Warszawy to były przejazdy służbowe?

 • shark_ik

  Oceniono 3 razy 3

  no to juz wiemy dlaczego Tu rozbil sie pod smolenskiem. A moze tutaj tez Macierewicz bedzie wietrzyl zamach...

 • werner53

  Oceniono 3 razy 3

  Zarowno za rozbite limuzyny, za wynogrodzenie zandarmerii i wynagrodzenie Maciarewicza placa polscy podatnicy, czyli my. Powinnismy rozliczyc Maciarewicza z kosztow tego wypadku, bo naszym kosztem zostaly rozbite dwie limuzyny bmw po kilkaset tysiecy kazda, plus zostaly wyrzadzone szkody materialne innym uczestnikom ruchu.

 • jerzytop

  Oceniono 3 razy 3

  Z tego co moge wywnoskować ze słów b.ochraniarza to to ze własciwie my zwykli użytkownicy polskich dróg i można by powiedzieć pracodawcy tych WYBITNYCH POLITYKÓW jesteśmy z góry skazani na porażkę . Taktyka ,zgodne z prawem łamanie prawa ,narażanie tys . rodzin po drodze na śmierć i utrate zdrowia a to wszystko w imię tego aby PAN zdążył z punktu A do punktu B na czas i nie ma znaczenia po jaką cholerę on tam jedzie i tak się spieszy . Pytanie . Czy wykład lub gala warta jest życie Polaków ? Czy naprawdę mało mamy waryjatów na polskich drogach ? Może jednak czas się zastanowić nad przepisami / nie mówię tu o tych napradę uprzywilejowanych samochodach ratujących życie / ale o tych VIP-owskich które tylko w bezpośrednim zagrożeniu życia VIP-a powinny korzystać z tego prawa ,a nie gdy np pan X spieszy się do kościoła ,domu czy na hamburgera

 • vito60

  Oceniono 3 razy 3

  Kolumna powinna być oznakowana, włączone kogut i pilot. Ucieczka z miejsca wypadku? Quva, od Rydza do kaczora to służbowa podróż? Chcieliście to macie, dwie beemki do kasacji i trochę rannych cywili. Prawo i Sprawiedliwość.

 • grzesiek421

  Oceniono 3 razy 3

  czy pojazdy wojskowe mogą jechać dużo za szybko skoro nie ma zagrożenia, na które muszą reagować? To nie karetka ani wóz strażacki. Z imprezy partyjnej na drugą imprezę partyjną ? I jeszcze ta ucieczka! I to szef MON... Nie zamierza tego nawet skomentować?

 • ruter77

  Oceniono 3 razy 3

  Dziewulski broni kierowcę Pana Kazia funkcjonariusza służb PRL czy to przypadek ???

 • studi79

  Oceniono 3 razy 3

  A nie mógł polecieć jednym z tych dwóch black hawków co to niby juz są w armii od zeszłego roku?

 • Gość: polskanasza

  Oceniono 3 razy 3

  ZOMO i przepisy obrońca swoich.

 • fakej

  Oceniono 3 razy 3

  Po pierwsze z jakiej racji urzędas jedzie służbową bryką na prywatną imprezę, po drugie jazda na sygnale musi mieć sensowne uzasadnienie. Czyli w praktyce tylko karetki i straż pożarna powinny mieć do tego prawo. Nawalenie się jakiegoś prosiaka na bankiecie nie uprawnia do jazdy na sygnale.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX