Donald Trump straszy BMW podatkiem

Bawarski producent powinien przemyśleć swoje plany. BMW buduje nową fabrykę w meksykańskim San Luis Potosi, gdzie będzie montowana nowa "trójka". Ten pomysł nie spodobał się amerykańskiemu prezydentowi-elektowi

Podczas wywiadu z niemieckimi mediami Donald Trump stwierdził, że BMW powinno zbudować nową fabrykę w Stanach Zjednoczonych, ponieważ "tak będzie lepiej" dla producenta. Samochody produkowane w Meksyku będą w głównej mierze przeznaczone na rynek amerykański, przez co zostaną obciążone podatkiem importowym w wysokości 35 procent.

Jednak wszystko wskazuje na to, że pogróżki Donalda Trumpa nie zatrzymają bawarskiego producenta przed planami budowy fabryki poza granicami Stanów Zjednoczonych. Podczas konferencji prasowej w Monachium jeden z przedstawicieli marki stwierdził, że firma trzyma się początkowych planów odnośnie fabryki.

Nowoczesna fabryka BMW budowana w Meksyku będzie najbardziej zaawansowanym obiektem producenta pod względem ekologicznych rozwiązań. Energia elektryczna będzie w dużej mierze dostarczana przez panele słoneczne. Producent chwali się, że współczynnik zużycia wody na wyprodukowany samochód jest najniższy w całej sieci fabryk niemieckiej marki.

W tej chwili BMW zatrudnia blisko 70 tys. pracowników w USA, a przedstawiciele marki twierdzą, że w USA "czują się jak w domu". To odpowiedź na komentarze Donalda Trumpa, który twierdzi, że relacje biznesowe pomiędzy Ameryką a  Niemcami są jednostronne, ponieważ mieszkańcy USA kupują coraz więcej niemieckich samochodów. Donald Trump stwierdził w jednym z tweetów, że producenci samochodów, którzy chcą robić biznes w Ameryce, powinni tam również produkować.

ZOBACZ TAKŻE:

Prototypy | BMW Serii 3 | Zupełnie nowe wnętrze

Prototyp BMW Serii 3Prototyp BMW Serii 3 Prototyp BMW Serii 3

Czy BMW powinno zmienić swoje plany?
Więcej o:
Komentarze (43)
Donald Trump straszy BMW podatkiem
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: Jaro

  Oceniono 47 razy 39

  Trump powinien mieć świadomość, że koncern BMW tak samo dobrze jak on, potrafi unikać podatków:)

 • oloros11

  Oceniono 46 razy 28

  czy on sobie nie zdaje sprawy ze inni moga tez podniesc cla na produkty amerykanskie a bron kupowac np w Rosji?i Chinach?
  czy on nie wie ze Ameryka potrzebuje swiata jako partnera a nie jako niewolnika -= nie dotarlo do glupka?

 • Gość: Tomcio

  Oceniono 18 razy 10

  Trump jest słaby z histori - nie nauczyła go, że agresywna nacjonalizacja niczego dobrego nie przynosi.

 • rojberek

  Oceniono 9 razy 7

  Niemcy sprzedają w USA tylko 5% wszystkich sprzedawanych na świecie "swoich" samochodów. Więc jakoś chyba przeżyją Trumpowe "widzimisię"

 • Gość: Jaro

  Oceniono 14 razy 6

  ...a co z produktami na produkty z Chin, też podniesie cła? W sumie to nie on decyduje o wysokości ceł i podatków. Może jednak skierować taką ustawę pod głosowanie. Jak podniosą cła do 35 procent na meksyk, to meksykanie zrobią to samo i podejrzewam, że amerykanie więcej stracą niż zyskają. Ich export od meksyku jest przecież ogromny. Także dotyczy to amerykanskich aut.

 • Oceniono 9 razy 5

  Państwo, które żyje z korporacyjnej ekspansji na całym świecie teraz chce zamykać granice? Zamykaj Pan a świat zdominują Chiny i Rosja.

 • henrykm63

  Oceniono 16 razy 4

  Ja wam przedstawie moj punkt widzenia.Od 25 lat mieszkam w Kanadzie i mam porownanie co do jakosci rzeczy wyprodukowanych w Meksyku ,Chinach oraz w USA i Kanadzie.Mam w domu kilka rzeczy ktore byly wyprodukowane w Meksyku,min samochod marki japonskiej ale produkowany w Meksyku i z czesci tam produkowanych . Nie chce mi sie nawet mowic o jakosci tego dziadostwa (moj blad bo nie przyszlo mi nawet do glowy ze to auto jest z Meksyku) Kupujac zas lodowke marki GE zrobilem to swiadomie gdyz produkcja juz dawno zosala przeniesiona do Meksyku .Przy blizszych ogledzinach ( w czasie przekladania drzwi ) stwierdzilem ze wykonanie i kosmetyka sa na poziomie wykonania przez dzieci ze szkoly podstawowej. Cena zas taka sama jak kiedys solidna produkcja ze stanow. Meksyk jest dobry tylko na wakacje i do produkowania plodow rolnych.

 • Gość: none

  Oceniono 6 razy 4

  I wtedy samochodu marki BMW będą kosztować w USA tyle samo, co w Europie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX