Grupa VW | Lepsza sprzedaż pomimo afery

Afera Dieselgate nie wpłynęła zbyt mocno na sprzedaż samochodów należących do niemieckiego koncernu. Grupa Volkswagen zakończyła 2016 rok na niewielkim plusie

W ciągu całego 2016 roku dostarczono na rynek 10,3 mln samochodów. To o 3,8 proc. więcej w porównaniu z tym samym okresem rok wcześniej.

Większość samochodów (4,3 mln egzemplarzy) dostarczono na rynek Azji i Pacyfiku. Do Europy trafiło 4,2 mln egzemplarzy, a w tym 1,3 mln na sam rynek niemiecki.

Po drugiej strony oceanu również nie było najgorzej. W Ameryce Północnej, gdzie rozpoczęła się afera Dieselgate, sprzedaż wzrosła o 0,8 proc. W sumie na tamten rynek dostarczono 939 100 egzemplarzy, z czego połowa dotyczy USA.

Klienci z Ameryki Południowej kupili 421 300 tys. egzemplarzy, czyli o 25 proc. mniej niż rok wcześniej. Największym rynkiem jest Brazylia, odpowiedzialna za sprzedaż ponad ćwierć miliona aut.

Z 10,3 mln sprzedanych samochodów prawie 6 mln stanowią auta marki Volkswagen. Na kolejnych miejscach znajdują się Audi (1,8 mln) i Skoda (1,1 mln). Seat sprzedał przez cały rok 410 tys., a Porsche tylko 240 tys. samochodów.

Na uwagę zasługuje też oddział Volkswagena zajmujący się samochodami użytkowymi. W 2016 roku poprawiono wynik o 11,4 proc. sprzedając w sumie prawie pół miliona aut.

Więcej o:
Komentarze (24)
Grupa VW | Lepsza sprzedaż pomimo afery
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: Gość

  Oceniono 2 razy 2

  Ten artykuł to jakaś totalna bzdura. W samych USA w 2016 sprzedano 17,4 mln samochodów. Czyli o jaki rynek chodzi, na którym sprzedano 10 mln w tym 6 mln Volzków?

 • Gość: BMWiarz

  Oceniono 8 razy 2

  500+ i doplaty dla rolnikow robia swoje, CALA WIEŚ JEŹDZI TYM G...NEM VAG!!!

 • adam7011

  Oceniono 21 razy -1

  Jezeli ktos wyprodukuje samochod lepszy od Golfa a w podobnej cenie, to zastanowie sie nad jego kupnem.

 • Gość: BMWiarz

  Oceniono 11 razy -3

  a ktoż to fałszowane g...no ze stajni VAG kupuje? regionalni kierownicy sprzedaży i managerowie w biedronce, ot to jest wlasnie grupa docelowa dla tego g...na

 • Gość: look

  Oceniono 27 razy -3

  Tylko powiedzcie wyraźnie, że VW musiał dodać mnóstwo wyposażenia w gratisie. Gdyby Ceny i wyposażenie pozostało na dotychczasowym poziomie to myślicie, że sprzadaż byłaby taka sama ? Szczerze wątpię.

 • Gość: rollo

  Oceniono 20 razy -4

  chyba tylko w San Escobar :)

 • mocno_kwasny

  Oceniono 17 razy -5

  Czyli przestępstwo popłaca ? Jesteśmy z was dumni oszuści ;-)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX