Kalendarz Pirelli 2017 | Gwiazdy bez makijażu zamiast modelek

Chcą go mieć wszyscy, dostają tylko nieliczni. Tegoroczny kalendarz Pirelli jest wyjątkowy. Zamiast modelek przed obiektywem stanęły gwiazdy, na których twarzach nie ma grama makijażu

Wszystko zaczęło się ponad 50 lat temu, w 1963 roku, od pomysłu Pirelli Limited. Brytyjska spółka stowarzyszona nie odniosła ze swoim kalendarzem sukcesu, ponieważ marka była zbyt mocno kojarzona z oponami i kablami. Pierwsza edycja ze względu na niewielką liczbę egzemplarzy, uchodzi dziś za niemożliwą do zdobycia. Pirelli jednak nie zraziło się tym początkowym niepowodzeniem. Rok później zdecydowano się na ponowną próbę, tym razem na o wiele większą skalę. To właśnie edycję z roku 1964 uznaje się za pierwszą "prawdziwą".

Od ubiegłego roku w kalendarzu nagość nie wysuwa się na pierwszy plan. Podobnie jest w najnowszej edycji. Kalendarz na przyszły rok jest jednak szczególnie wyjątkowy, bo przed obiektywem nie stanęły profesjonalne modelki tylko gwiazdy, na których twarzach nie pojawił się makijaż. Autor zdjęć, niemiecki fotograf i reżyser Peter Lindbergh wybrał 14 światowej sławy aktorek. Są to: Jessica Chastain, Penelope Cruz, Nicole Kidman, Rooney Mara, Helen Mirren, Julianne Moore, Lupita Nyong’o, Charlotte Rampling, Lea Seydoux, Uma Thurman, Alicia Vikander, Kate Winslet, Robin Wright oraz Zhang Ziyi. Gościem specjalnym była profesor teorii polityki z Moskiewskiego Uniwersytetu Państwowego im. M.W. Łomonosowa Anastazja Ignatowa.

GALERIA | 50 lat kalendarza Pirelli (18+)

Kalendarz PirelliKalendarz Pirelli Kalendarz Pirelli

 
Więcej o:
Komentarze (18)
Kalendarz Pirelli 2017 | Wyjątkowa edycja
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: Asus2

  Oceniono 18 razy 16

  Ja bym napisał "najbardziej zmysłowego kalendarza". Jest różnica między "erotyczny" a "zmysłowy".

 • Andrzej Duxa

  Oceniono 3 razy 3

  przeciez to zalosna hipokryzja i obraza dla rozumu - skoro (zwlaszcza niektore) z tych pan to liderki swiatowego wykozrsyatnia chirurgi plastycznej...co z tego ze bez widocznego makijazu, skoro np. kidman czy thurmaan co 2 tygodnie wlewaja sobie w twarz litry botoksu, kolagenu, prezplataja kilometry złotych nici podtrzymujacych to co opada itd...

 • pit68.0

  Oceniono 2 razy 2

  kiedyś widziałem bardziej erotyczne

 • Gość: saas

  Oceniono 4 razy 2

  Kalendarz Botox 2017

 • Gość: filmfan

  Oceniono 10 razy 2

  “All women need makeup. Don't let anybody tell you different. The only woman who was pretty enough to go without makeup was Elizabeth Taylor and she wore a ton.”

 • joanelle

  Oceniono 2 razy 2

  Nie mają grama makijażu, na pewno. Po co wciskać taki kit, jakby było coś złego w delikatnym makijażu?

 • Gość: dr butz!

  0

  ta na 7. zdjęciu naprawdę bez makijażu? ma takie czarne wory pod oczami?

 • Oceniono 2 razy 0

  Pirelli - jedyna firma o szatańskich nazwach opon. Kalendarz Pirelli - najbardziej doreklamowany produkt hybrydowo promujący szóste i dziewiąte przykazanie.

 • chywomod

  0

  Ale tylko kobiety...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX