Opel Grandland X | Kompaktowy SUV już w 2017 r.

Opel niedawno rozpoczął ofensywę w segmencie SUV-ów i crossoverów. Producent najpierw odświeżył Mokkę, potem zapowiedział Crosslanda X, a teraz szykuje się do rzucenia rękawicy Volkswagenowi Tiguanowi

Nowy model będzie się nazywał Grandland X. Będzie to trzecia propozycja Opla dla klientów w klasie kompakt - SUV dołączy do Astry i Zafiry.

„Nazwa Opel Grandland X odwołuje się do przygody i gotowości na odkrywanie czegoś nowego, zarówno w mieście, jak i poza nim. Nasz nowy crossover prezentuje się fantastycznie i pomoże zainteresować marką Opel nowych klientów” — powiedziała Tina Müller, dyrektor ds. marketingu w firmie Opel.

Szczegóły techniczne modelu na razie pozostają ściśle strzeżoną tajemnicą, a na pierwsze informacje będziemy musieli poczekać do jednej ze zbliżających się wielkich imprez motoryzacyjnych. Całkiem prawdopodobne, że Grandlanda X w pełnej krasie zobaczymy w Genewie.

Chevrolet EquinoxChevrolet Equinox fot. Chevrolet

Jednak czego możemy się spodziewać po kompaktowym SUV-ie z Russelsheim, podpowiadają nam Amerykanie. Niedawno Chevrolet zaprezentował nowego Equinoxa, który w Stanach rywalizuje głównie z Toyotą RAV4 i Hondą CR-V. Podczas prezentacji General Motors zapowiedziało, że Equinox trafi do sprzedaży w 115 krajach na całym świecie. Również w Europie.

Opel Crossland X będzie więc konstrukcyjnie bardzo blisko spokrewniony z amerykańskim krewniakiem. Europejska wersja SUV-a będzie prawdopodobnie mniejsza - wydaje się, że Crossland X będzie celował na rynku przede wszystkim w mierzącego 4,48 m Volkswagena Tiguana, a nie większą Toyotę RAV4 (4,6 m). Za to oferta silnikowa nie powinna odbiegać od tego co znamy z Astry. W wyższych wersjach pojawi się napęd 4x4.

Obydwa nowe crossovery - Crossland X oraz Grandland X - pojawią się na rynku już w przyszłym roku.

Więcej o: