Skoda | W planach bliźniak Volkswagena CC

Skoda konsekwentnie rozbudowuje swoją gamę modelową. Coraz częściej pojawiają się informacje, że do oferty dołączy sportowy model na bazie Superba

Już w przyszłym roku Volkswagen zaprezentuje zupełnie nowe CC. Zapowiedzią czego możemy się spodziewać był koncepcyjny Volkswagen Sport Coupe Concept GTE. Auto zostało zaprezentowane na początku zeszłego roku. Mierzy 4,87 m długości, 1,86 m szerokości i 1,40 wysokości przy rozstawie osi wynoszącym 3,02 m.

Pod maską Sport Coupe umieszczono układ hybrydowy. Składa się na niego silnik benzynowy V6 3.0 TSI i dwa silniki elektryczne. Łączna moc układu wynosi 380 KM

Volkswagen Sport Coupe Concept GTEVolkswagen Sport Coupe Concept GTE fot. VW

Coraz częściej pojawiają się informacje, że do nowego Volkswagena CC po paru miesiącach dołączy podobne auto przygotowane przez Skodę. Bazujące na Superbie czterodrzwiowe coupe powinniśmy zobaczyć na przełomie 2017 i 2018 roku. Prawdopodobnie najpierw jako koncept. Nie byłoby to pierwsze "sportowe" auto, jakie ostatnio zapowiedzieli Czesi. Niedawno do oferty wszedł pakiet stylistyczny Sportline dla Superba. Potwierdzono także Kodiaqa Coupe z myślą o rynku chińskim.

Oczywiście, Skoda w swoim stylu zaproponuje samochód o większych walorach praktycznych niż Volkswagen.

Co pod maską? V-szóstkę i bardzo mocny układ hybrydowy możemy raczej wykluczyć. Prawdopodobnie Skoda zdecyduje się na wykorzystanie tych samych jednostek napędowych, jakie pracują w Superbie. Aktualnie najmocniejszy silnik benzynowy to 2.0 TSI o mocy 280 KM, a wysokoprężny 2.0 TDI 190 KM.

Stylistycznie nowy model będzie nawiązywał do koncepcyjnego VisionC.

Skoda VisionCSkoda VisionC fot. Skoda | Skoda VisionC

To nie pierwsze podejście Skody do bardziej sportowej odmiany Superba. W 2002 roku Czesi zaprezentowali Skodę Tudor Concept na bazie pierwszej generacji modelu. Wtedy nic z tego nie wyszło i koncept nie doczekał wersji produkcyjnej.

Ciekawe, czy teraz marka zdecyduje się na wprowadzenie takiego samochodu do sprzedaży. Czas pokaże.

Skoda Tudor ConceptSkoda Tudor Concept fot. Skoda | Skoda Tudor Concept z 2002 roku

 

Coś jest na rzeczy. Informacje o Superbie coupe pojawiają się coraz częściej. Czy Skoda powinna wprowadzić taki model na rynek?
Więcej o:
Komentarze (31)
Skoda planuje zupełnie nowy model
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: Smutna prawda

  Oceniono 28 razy 10

  Można się śmiać ze Skody, ale w ostatnim czasie jej design zmienił i osobiście odbieram go pozytywnie. Jednak największym minusem są silniki VW, w których trwałość mocno wątpię. VW jak i inne wielkie koncerny posiada taką technologię, że mogliby produkować silniki trwałe na wiele lat tylko, że im się to nie opłaca...

 • liczbynieklamia

  Oceniono 32 razy 6

  To ma spore szanse być strzał w dziesiątkę. To segment dla ludzi, którzy w głębi duszy chcieliby sportowe auto, ale brakuje im jaj, żeby przyznać się do tego innym (i często samemu sobie) i starają się poszukać "rozsądnego" kompromisu. W związku z tym kupują auto czterodrzwiowe, lecz dwuosobowe, z dieslem. Teraz do tego wchodzi hitowa nowość - będzie to auto najrozsądniejszej marki w najrozsądniejszym koncernie! I to wszystko w cenie, za którą kupiliby Mustanga V8 - równie niepraktycznego, no ale im przecież nie wypada...

  PS. Jeżeli mógłbym zasugerować coś jeszcze bardziej w tym kierunku, to proponowałbym minivana-crossover-coupe, dwuosobowego, siedmiofotelowego, z napędem na wszystkie oba przednie koła - idealne dla bezdzietnych singielek z wielkiego miasta.

 • hiszpan25

  Oceniono 13 razy 5

  wizualnie Skoda podoba mi sie... ale co z tego skoro pod maska sa slynace z zawodnosci silniki TSI czy TDI oraz skrzynie DSG. Te auta nadaja sie tylko na leasing. Po gwarancji nie chcial bym takiego auta posiadac prywatnie.

 • Gość: gosc

  Oceniono 2 razy 2

  Ale Padlo!!!

 • Gość: jw

  Oceniono 1 raz 1

  skoda ko ko ko

 • fagusp

  Oceniono 7 razy 1

  Sportowy model Skody?
  Czy to znaczy, że w pakiecie podstawowym będą dawali tenisówki w bagażniku?

 • Gość: Gość Darek

  Oceniono 6 razy 0

  Mocny brzydal.

 • Gość: Piotr

  Oceniono 4 razy 0

  jak dla mnie to bardzo podobne do BMW 6, nawet przetłoczenia na boku prawie identyczne

 • fanbeat

  Oceniono 2 razy 0

  Solidne auta, może bez specjalnego polotu ale dość dobrej jakość. Nie podoba mi sę natomiast konsola środkowa, jest zbyt uboga jak na wygodne auto. Z zewnątrz niby klasa średnia ale w środku bieda.
  Oczywiście niezależnie od wszystkiego nie umywają się do Golfa III TDI.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX