Tesla | Kolejna Megafabryka powstanie w Europie?

Pierwsza fabryka Gigafactory w Nevadzie nie została jeszcze ukończona, a tymczasem pojawiły się informacje o tym, że kolejny obiekt powstanie w Europie. Firma Elona Muska przejęła właśnie firmę w Niemczech

Wczoraj odbyła się konferencja prasowa w związku z przejęciem przez Teslę nowego podmiotu. Firma Grohmann Engineering z siedzibą w Niemczech zajmuje się wytwarzaniem automatycznych linii produkcyjnych. Spółka mieszcząca się przy granicy z Holandią i Luksemburgiem zajmowała się do tej pory pracami dla koncernów Daimler i BMW w kwestiach automatyzacji produkcji baterii do aut elektrycznych.

Po przejęciu firma zmienia nazwę na Tesla Grohmann Automation. W najbliższym czasie inwestor planuje zatrudnić tysiąc dodatkowych inżynierów i techników. Obecnie pracuje tam około 700 osób. Podczas spotkania Elon Musk podzielił się planami dotyczącymi uruchomienia mega fabryki Tesli w Europie.

Obiekt docelowo zajmie się nie tylko produkcją baterii do samochodów elektrycznych, ale również samochodami. Nie wiemy jeszcze kiedy nowy obiekt powstanie, ale inwestor już rozpoczął poszukiwania dogodnej lokalizacji.

W tym samym czasie nadal trwa budowa pierwszej fabryki mieszczącej się w amerykańskim stanie Nevada. W Gigafactory będą powstawać baterie do aut elektrycznych, a przede wszystkim Modelu 3. Produkcja tego samochodu rozpocznie się na przełomie 2016 i 2017 roku.

Plany Elona Muska są bardzo ambitne. Szef marki Tesla zamierza do 2018 roku produkować nawet 500 tys. egzemplarzy samochodów rocznie. Na razie te liczby brzmią niewiarygodnie, tym bardziej, że do końca roku firma wyprodukuje około 80 tys. aut. Jednak najbliższa przyszłość zweryfikuje założenia jednego z najbardziej kontrowersyjnych biznesmenów.

Więcej o:
Komentarze (2)
Tesla zbuduje w Europie fabrykę
Zaloguj się lub komentuj jako gość
  • Gość: VCX

    Oceniono 3 razy 1

    Mają rozmach s'syny...

  • Gość: ojciec

    Oceniono 3 razy -1

    marzy mi się taka tesla... niestety na razie mimo dużej oferty tego akurat w aaa auto nie mają, a na nową jeszcze nie uzbierałem, więc pozostanie w sferze marzeń :P

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX