Pościg za rolls-roycem. Kierowca uciekał przez trzy powiaty

Dwóch mężczyzn i młoda kobieta przez 60 km uciekali przed drogówką wartym około 2 mln zł rolls-roycem

Rolls-Royce Ghost na dubajskich numerach rejestracyjnych w dniu Wszystkich Świętych nie zatrzymał się do policyjnej kontroli na drodze 61. Grajewscy policjanci rozpoczęli pościg, ale musieli prosić o pomoc patrol z Kolna i łomżyńską drogówkę. Wspólny pościg zakończył się w Piątnicy, po 60 km od próby zatrzymania.

>>> Rolls-Royce Ghost | Nasz test

Jak informuje lokalny serwis www.mylomza.pl, rolls-roycem podróżowały trzy osoby - dwóch mężczyzn i młoda kobieta. Kierowca został ukarany przez drogówkę mandatem w wysokości tysiąca złotych. Polski taryfikator nie przewiduje wyższej kary.

Rolls-Royce Ghost

Rolls-Royce Ghost to czterodrzwiowa limuzyna Rolls-Royce'a, której ceny startują od około 1,5 mln zł. Opcjonalne dodatki bardzo szybko windują cenę do około 2 mln zł. Policjanci biorący udział w pościgu nie mieli łatwego zadania - pod maską Ghosta pracuje 6.6-litrowy silnik V12 o mocy 570 KM i maksymalnym momencie obrotowym równym 780 Nm. Pomimo dużej masy (2360 kg) auto rozpędza się do setki w 5 sekund i może mknąć z maksymalną prędkością ograniczoną elektronicznie do 250 km/h.

Zobacz też WIDEO: Limity do 30 km/h w miastach?

Komentarze (144)
Pościg za rolls-roycem. Kierowca uciekał przez trzy powiaty
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: cefka

  Oceniono 150 razy 112

  Dlaczego nie strzelali do nich? dlaczego nie zostali zatrzymani na 48 godzin do wyjaśnienia? co to dla nich 1000 PLN? A jakby zabili ludzi?

 • misiek_kukurysiek

  Oceniono 117 razy 103

  Aż spojrzę na mapę, by sprawdzić przez jakie to powiatu w Dubaju mógł uciekać.

 • inz.mrownica

  Oceniono 94 razy 86

  I wysiada łysy w pikowanej kurteczce od HB i koszulce THF. Nie mam pytań.

 • eldemon

  Oceniono 70 razy 68

  Brakuje tylko na końcu:
  "Rolls-Royce" niezawodny i komfortowy,już od 25 tys. miesięcznie"

 • atarixe

  Oceniono 72 razy 64

  To reklama czy artykuł ? pogubiłem się !

 • Gość: Dociekliwy

  Oceniono 53 razy 45

  Jaja to będą, jak się np. okaże że ten samochód był skradziony w Emiratach albo innym RFN czy Paryżu, ale po zapłaceniu mandatu został przez polskich policjantów BEZ SPRAWDZENIA puszczony i jest już "bezpieczny" za wschodnią granicą :-)

  PS. A te zdjęcia to skąd? Czyżby z pobocza zrobił je w "nie zauważony" przez policjantów sposób jakiś przypadkowy podróżujący drogą gość? :-)

 • drdr2

  Oceniono 35 razy 31

  Skoro nie mogli dogonić to znaczy że przekroczył prędkośc o 50. Na pewno przez 3 powiaty były obszary zabudowane. A wtedy zatrzymuje się prawo jazdy. A to bardziej boli niż 1000zl

 • djarev

  Oceniono 30 razy 28

  Ze zdjęcia i opisu sytuacji wnioskuję, że to był porządny obywatel, który zdobył majątek dzięki talentowi i ciężkiej pracy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX