Opel Ampera-e | 150 km w 30 minut

Opel Ampera-e ma szanse na zrewolucjonizowanie europejskiego rynku. Niemcy nie zamierzają poprzestać na bardzo duży zasięgu, pracują także nad technologią szybkiego ładowania

Opel przygotował szybką ładowarkę stałoprądową o mocy 50 kW. Już po 30 minutach ładowania będzie można kontynuować podróż przez kolejne 150 km.

W Europie stacje szybkiego ładowania wciąż nie są powszechne, ale już niedługo powinno się to zmienić. Przykładowo, niemiecki rząd planuje do 2020 roku otworzyć za naszą zachodnią granicą 5000 stanowisk szybkiego ładowania i 10000 normalnych stanowisk ładowania. Przeznaczono na ten cel aż 300 milionów euro. Podobne inwestycje planowane są także w innych europejskich państwach, również w Polsce.

Ampera-e może przekonać do elektrycznej mobilności także tych klientów, którzy dotychczas nie rozważali zakupu samochodu elektrycznego z obawy o konieczność ciągłego doładowywania akumulatora. Wielkim atutem Ampery-e jest fakt, że dzięki imponującemu zasięgowi można ją użytkować nawet przez kilka dni bez podłączania do sieci na noc, na parkingu przed zakładem pracy ani na czas zakupów w centrum handlowym. - mówi szef Opla, dr Karl-Thomas Neumann 

Opel Ampera-e

Opel Ampera-e ma identyczny zasięg jak Chevrolet Bolt. Oznacza to 500 km na jednym ładowaniu (NEDC). Jednak w prawdziwym świecie taki wynik możemy włożyć między bajki, co przyznają sami twórcy. Realnym zasięgiem Ampery-e jest więc 380 km. Największy rywal Bolta i Ampery, Tesla Model 3, nie może się pochwalić aż tak dobrym wynikiem - Tesla jest gorsza o około 30 km.

Moc silnika elektrycznego lekko przekroczy 200 KM i 360 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Prędkość maksymalna - ze względu na zasięg - zostanie ograniczona do 150 km/h. Przyspieszenie do pierwszej setki na razie pozostaje tajemnicą, ale Opel ujawnił już kilka innych parametrów. Od 0 do 50 km/h Ampera-e rozpędzi się w 3,2 sek. Elektryk ma również radzić sobie całkiem nieźle z wyprzedzaniem - po wciśnięciu gazu w podłogę wskazówka prędkościomierza przesunie się z 80 do 120 km/h w 4,5 sek.

Więcej o:
Copyright © Agora SA