Salon Paryż 2016 | Pierwsze szkice przełomowego elektryka VW

W Paryżu Volkswagen zaprezentuje "koncept jedyny w swoim rodzaju", "samochód, który będzie "tak przełomowy jak VW Beetle". O co chodzi? Oczywiście o elektryka

Jakiś czas temu Volkswagen zaprezentował trzy zdjęcia-teasery swojego nowego konceptu. Teraz ujawniono szkice elektryka. Porównania do pierwszego VW Beetle podpowiadają, że zaprezentowane w Paryżu auto zapowie przystępny cenowo elektryczny samochód, który spróbuje trafić do jak największego grona kierowców. Auto ma rozpocząć elektryczną rewolucję. Wymiarami będzie podobny do kompaktowego Golfa, ale we wnętrzu zaoferuje tyle miejsca co o klasę większy Passat.

Z danych technicznych wiemy tylko, że koncept będzie zbudowany na nowej platformie koncernu NEDC, stworzonej specjalnie z myślą o samochodach elektrycznych. Szacowany zasięg na jednym ładowaniu waha się między 400 a 600 km. Wiemy też, że koncern pracuje nad technologią szybkiego ładowania - mowa nawet o 100% w 15 minut.

Co dokładnie kryje się pod tym tajemniczym projektem dowiemy się już pod koniec miesiąca - koncept zostanie oficjalnie zaprezentowany podczas Salonu Samochodowego w Paryżu. Produkcyjnej wersji możemy się spodziewać w okolicach 2018/2019 r.

To dopiero początek elektrycznej ofensywy Volkswagena. Niemcy planują wprowadzić do sprzedaży aż 30 napędzanych prądem modeli do 2025 roku. Elektryfikacja obejmie wszystkie segmenty - od aut najmniejszych po dostawczaki. Już w 2030 elektryki mają stanowić 33% sprzedaży całego koncernu. 

Więcej o:
Komentarze (5)
Salon Paryż 2016 | Pierwsze szkice przełomowego elektryka VW
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • antoniferdynand

  Oceniono 2 razy 2

  a później się okaże że w VW każdy kilometr ma 900m...

 • Gość: elektrykGdynia

  Oceniono 4 razy 2

  przepraszam, to jakiś żart? Volkswagen zrobił coś przełomowego? Najpierw niech naprawi te wszystkie wadliwe i padające silniki 2008-2015 EA189 i niech naprawi EA288! Oszukańcza firma mówi, że coś zrobiła nowego, jaja po prostu z klientów. Zachęcam Was do poczytania o tych oszustach na STOPVW.PL - tam się dowiecie jak to wygląda naprawdę.

 • Gość: VW fan

  Oceniono 1 raz 1

  Przełomowy VW...? czyżby pierwszy na świecie pojazd elektryczny, który nie spełnia norm emisji spalin? ;-)

 • Gość: maro

  Oceniono 2 razy 0

  Przenieście artykuły o autach spalinowych do działu muzeum. A piszcie już tylko o elektrykach!

 • Gość: vw

  Oceniono 4 razy 0

  Za kilka dni rusza święto francuskiej motoryzacji, czyli salon w Paryżu, a Wy z uporem maniak piszecie o jakiś pseudo nowościach VW czy też Kii. Czy naprawdę uważacie że nie istnieją inne marki niż te które wykupują u Was artykuły? Rzetelność macie na poziomie wiadomości w TVP.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX