Ranking sprzedaży | Mercedes wygrywa wyścig

Wielka, motoryzacyjna trójka znad Renu zanotowała wzrost sprzedaży w tym roku, ale to Mercedes wyszedł w sierpniu na prowadzenie

Marka ze Stuttgartu prowadzi w tegorocznym zestawieniu sprzedaży pośród niemieckich producentów z segmentu premium. Przez osiem miesięcy tego roku sprzedano 1,32 mln egzemplarzy z gwiazdą na masce. Jest to wzrost aż o 12 procent w porównaniu z tym samym okresem w poprzednim roku. W samym sierpniu marka sprzedała globalnie 156 246 egzemplarzy, co również oznacza lepszą sprzedaż o 12 procent. Duża w tym zasługa crossoverów, które zanotowały wynik lepszy o 40 procent. W sierpniu dostarczono na rynek 56 286 egzemplarzy.

Tuż za Mercedesem w rankingu ustawiło się BMW. Od początku roku producent z Monachium sprzedał 1,28 mln egzemplarzy. To wynik lepszy o 5,5 procent w porównaniu z rokiem ubiegłym. O tyle samo wzrosła sprzedaż w sierpniu. BMW sprzedało wtedy 142 554 egzemplarze.

Na trzecim miejscu zameldowało się Audi, które poprawiło zeszłoroczny wynik o 4,9 procent sprzedając w sumie 1,23 mln samochodów. W samym sierpniu marka z Ingolstadt wpadła najsłabiej z całej trójki, sprzedając 132 350 samochodów, poprawiając wynik z ubiegłego roku o 2,9 procent.

Następne miesiące będą stały pod znakiem dalszej rywalizacji, ponieważ na salonie w Paryżu wszystkie marki zaprezentują kilka mocnych propozycji. Mercedes przygotował ekstremalnego roadstera o nazwie AMG GT C. Audi przywiezie do Francji nowe A5 Sportback, a BMW prawdopodobnie nową generację Serii 5.

Więcej o:
Komentarze (5)
Ranking sprzedaży | Mercedes wygrywa wyścig
Zaloguj się lub komentuj jako gość
  • Gość: Bartek

    Oceniono 11 razy 3

    Wiem,wiem, wielka trójka, wielką trójką,ale fajnie by było w takim artykule przywołać sprzedaż Volvo czy Lexusa, który na najważniejszym rynku motoryzacyjnym świata czyli w USA jednak wyprzedza marki o których jest ta notka. Gdyby znalazło się w takim zestawieniu jeszcze sprzedaż Infiniti czy amerykańskiego Cadillaca czy Lincolna też byłoby super. W prawdziwe tych dwóch ostatnich w Polsce nie dostaniemy,ale jednak dużo czytelników by to interesowało

  • Gość: sir kolos

    0

    "znad" Renu - może słownik sobie kupcie w tej Gazecie Wyborczej ;)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX